Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2021 19:17
Call of Duty Warzone - cheaty
827V

Cheaty z Call of Duty Warzone wykorzystywane do przejmowania komputerów. Activision potwierdza sytuację

Grupa odpowiedzialna za bezpieczeństwo na serwerach Call of Duty potwierdziła bardzo nietypową sytuację. Hakerzy wykorzystują cheaty do Call of Duty: Warzone, by instalować na komputerach przyszłych oszustów złośliwe oprogramowanie. Activision potwierdziło sytuację i ostrzega graczy.

Twórcy Call of Duty wciąż walczą z oszustami na serwerach między innymi Call of Duty Warzone. Bezpłatna produkcja z gatunku Battle Royale jest szczególnie narażona na działanie cheaterów, ale okazuje się, że sytuację postanowili wykorzystać hakerzy.

Activision opublikowało raport pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ponieważ specjaliści odkryli, że w popularnych cheatach do Call of Duty: Warzone znajduje się złośliwe oprogramowanie, które w rzeczywistości pozwala przejąć kontrolę nad komputerem ofiary. Osoby odpowiedzialne za „niespodziankę” w plikach zadbały, by gracze zapewnili im pełny dostęp do sprzętu, na którym następnie mogą być instalowane inne programy.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że większość cheatów wymaga od oszustów wyłączenia programów antywirusowych lub zapewnienie oprogramowaniu najwyższych uprawnień. W tej sytuacji gracze otrzymują dostęp do cheatów, ale następnie są bardzo narażeni na różne nieprzyjemności – kradzież kont z różnych platform gamingowych lub uzyskanie dostępu do konta bankowego nie będzie w takiej sytuacji problemem.

Pracownicy Activision podkreślają, że jest to typowa technika inżynierii społecznej, ponieważ gracz chce oszukiwać, więc chętnie dobrowolnie wyłącza zabezpieczenia lub nadaje odpowiednie uprawnienia, a jednocześnie wpada w pułapkę.

Warto dodać, że dzisiaj informowaliśmy o akcji policji, która zatrzymała „największy na świecie” gang zajmujący się tworzeniem cheatów.

Źródło: https://www.vice.com/en/article/bvxwva/activision-reveals-malware-disguised-as-call-of-duty-warzone-cheats

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward