Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2021 14:40
Bloober Team
733V

Bloober Team nie jest zainteresowany przejęciem. Twórcy Medium skupiają się na własnych planach

Bloober Team zmienia plany i nie chce dołączyć do jednego z dużych wydawców. Twórcy Medium, Observera oraz Blair Witch mają swoje plany i chcą je w następnych miesiącach spokojnie realizować. To właśnie z tego powodu zdecydowano się przerwać rozmowy z inwestorami.

Jeszcze w zeszłym roku sporo pisano na temat przejęcia Bloober Team przez między innymi Microsoft. Twórcy Medium wynajęli nawet firmę doradczą, by mieć pewność, że jej interesy będą odpowiednio zabezpieczone. Jak się jednak okazuje – studio zmieniło plany.

Bloober Team wydał komunikat, w którym podkreślił, że nie zamierza kontynuować rozmów z potencjalnymi inwestorami i nie jest zainteresowany przejęciem:

„Spółka zdecydowała się nie kontynuować rozmów z potencjalnymi inwestorami finansowymi i branżowymi zainteresowanymi przejęciem większościowego pakietu akcji spółki ze względu na duże ryzyko utraty jej nadrzędnych celów strategicznych. Na obecnym etapie byłoby to niezgodne z kulturą organizacji, jak również ograniczałoby w sposób istotny potencjał wzrostu wartości spółki w kolejnych latach, szczególnie biorąc pod uwagę realizowane i planowane przez nią projekty”.

Twórcy Medium najwidoczniej pracują nad projektami, które zapowiadają się na tyle dobrze (będzie Silent Hill?), że polskie studio nie musi starać się o przejęcie. Deweloperzy mają środki i mogą nawet dokonać odpowiednich inwestycji:

„Co więcej, spółka posiadając wolne środki finansowe ma możliwość dokonywania inwestycji mających na celu wzrost jej wartości fundamentalnej. W związku z tym zarząd spółki rozważa podejmowanie inwestycji w spółki komplementarne do działań emitenta w celu wzrostu jego możliwości produkcyjnych i sprzedażowych”.

Jest to naprawdę świetna wiadomość, która pozwala sądzić, że Medium oraz poprzednie projekty Bloober Team osiągnęły naprawdę dobre wyniki. Teraz studio nie musi myśleć o przejęciu, a może realizować własną strategię.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bloober-Team-chce-nawiazac-wspolprace-z-podmiotem-z-branzy-nie-rozwaza-emisji-akcji-8083241.html

Tagi: Bloober Team Medium Observer