Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.03.2021 11:16
Tokyo Game Show 2021. Wrześniowa impreza bez udziału publiczności w związku z pandemią
731V

Tokyo Game Show 2021. Wrześniowa impreza bez udziału publiczności w związku z pandemią

Niestety pandemia cały czas utrudnia działanie branży gier. Wiemy już, że również w tym roku Tokyo Game Show nie odbędzie się w tradycyjny sposób, czyli z udziałem szerokiej publiczności.

Tokyo Game Show 2021 miało odbywać się w formie tradycyjnej dniach 30 września - 3 października. Wiemy już, że do imprezy nie zostanie dopuszczona szeroka publiczność, ze względu na sytuację związaną z pandemią.

Nie znaczy to, że ta ważna impreza w branżowym kalendarzu w ogóle się nie odbędzie. TGS 2021 zostanie przeprowadzony w formie cyfrowej w dniach 30 września - 3 października i będzie transmitowany na żywo przez Sieć. Małe grupy dziennikarzy będą też zapraszane na pokazy gier do hal Makuhari Messe w Chibie, skąd będą mogły zdawać relację online. Niestety wygląda na to, że zaproszenia wysyłane będą tylko do japońskiej prasy.

Pandemia pokrzyżowała w tym roku plany również innym organizatorom imprez gamingowych. Odwołano już tradycyjną formę PAX East oraz E3 2021, a gamescom 2021 ma być przeprowadzony w formie "hybrydowej" - z naciskiem na livestreamy (bez udziału publiczności).

Sprawdźcie przy okazji, jaka gra zyskała tytuł GOTY podczas TGS 2020.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/tokyo-game-show-is-the-latest-2021-show-to-confirm-online-only-public-event/

Tagi: