Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2021 21:21
Paradise Lost na Nintendo Switch
825V

Paradise Lost notuje świetny wynik. Gra zmierza na Nintendo Switcha

W minionym tygodniu na rynku zadebiutowała historia opowiadająca o losach chłopca przemierzającego tajemniczy bunkier. Premiera Paradise Lost może zostać uznana za udaną, bowiem produkcja cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pierwotnie zakładano. All in! Games informuje o pracach nad kolejnym wydaniem pozycji polskiego studia.

Paradise Lost to gra przedstawiająca alternatywną rzeczywistość po II wojnie światowej, gdzie świat zmaga się nie tylko z efektami wojennego konfliktu, ale i zniszczeniami dokonanymi przez atak nuklearny. Głównym bohaterem tytułu jest 12-letni Szymon. Po przedstawieniu naszej recenzji, zebraliśmy dla czytelników pierwsze oceny produkcji, które potwierdzały raczej chłodne przyjęcie wśród dziennikarzy.

Okazuje się jednak, że tytuł PolyAmorous cieszy się znacznie większą popularnością niż zakładano. W ciągu pierwszych czterech dni od premiery Paradise Lost sprzedało się w ilości 12 tysięcy kopii na Steam – warto zwrócić uwagę, że wskazany rezultat dotyczy wyłącznie jednej platformy, a gra debiutowała na PC, PlayStation 4, Xboksach One oraz konsolach nowej generacji (dzięki wstecznej kompatybilności). W późniejszym czasie zostaną udostępnione pełne dane ze sprzedaży.

„Zainteresowanie Paradise Lost bardzo nas cieszy, tym bardziej, że podana liczba dotyczy tylko jednej platformy. Od środy do niedzieli włącznie, gra trafiła do ponad 12 tysięcy nabywców, co potwierdza, że obraliśmy właściwą strategię dla promocji tego tytułu. Zanotowany wynik jest lepszy niż prognozowaliśmy, więc jesteśmy na dobrej drodze do realizacji najbardziej optymistycznego scenariusza” – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu notowanego na GPW wydawnictwa, All in! Games.

Co więcej, wydawca potwierdził, że produkcja polskiego studia znajdzie się również na Epic Games Store i Nintendo Switchu – przedstawiciele All in! Games wierzą, że szczególnie na hybrydowej konsoli Japończyków Paradise Lost będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Do 1 kwietnia grę można zakupić w promocyjnej cenie – 34% na Steam i GOG oraz 20% na Xbox One i PS4 (tylko dla członków PS Plus). Standardowa cena wynosi 53,99 zł na PC oraz 69,99 zł na konsolach.

Źródło: Informacja prasowa: All in! Games

Tagi: All in! Games Paradise Lost PolyAmorous wyniki sprzedaży