Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.03.2021 10:30
Assassin's Creed Valhalla Eivor o protagonistach
2463V

Assassin's Creed Valhalla i wybór protagonisty. Aktor grający Eivora wspomina o "męskich przywilejach" w grach

Magnus Bruun, aktor wcielający się w Eivora na potrzeby najnowszej odsłony serii Assassin's Creed, wypowiedział się na temat jego podejścia do umieszczania reprezentacji różnych płci i mniejszości w grach wideo.

Assassin's Creed Valhalla to naprawdę udany projekt od Ubisoftu. Pamiętam, że wraz z pierwszymi zapowiedziami, pojawiły się również kontrowersje. Te związane były z faktem, iż na samym początku przygody będziemy mogli zdecydować, czy chcemy zagrać protagonistą płci męskiej czy żeńskiej. Na szczęście bardzo szybko zapomniano o tej kwestii, a wiele osób po prostu cieszyło się grą.

Teraz na temat reprezentacji płci i mniejszości wypowiedział się Magnus Bruun - aktor, który na potrzeby najnowszej odsłony, wcielał się w Eivora, a więc męską wersję protagonisty. Odtwórca opowiedział o całym procesie tworzenie oraz współpracy pomiędzy nim, a Stenspil (aktorce grającej żeńską bohaterkę). Jak podkreślił, możliwość wyboru wersji, która nam odpowiada, jest niezwykle ważna:

Uzgodniliśmy, że budujemy dwie różne wersje Eivora. Z jednej strony to ta sama postać, ale z drugiej wcale tak nie jest. Cały materiał, który przetwarzasz jako gracz, jest taki sam, ale jesteśmy dwoma różnymi aktorami przedstawiającymi tę samą postać.

Nie ma tylko mężczyzn i myślę, że ważne jest, aby grając w tę grę, ludzie mogli wybierać. Możesz zdecydować czy chcesz wchodzić w romanse, czy nie. Możesz spać z kobietami i mężczyznami, albo nie robić tego wcale. Uważam, że jest to wielki krok we właściwym kierunku i mam nadzieję, że będzie on dalej postępował.

W tej branży było dużo gówna, wiele męskich przywilejów - kierowanie wszystkiego tylko dla gracz płci męskiej, myśląc, że nie ma wielu kobiet. Ale one tutaj są. A zdarza się przecież, że gracze płci męskiej chcą grać postaciami kobiecymi.

Trzeba przyznać, że to naprawdę ważne słowa, o których warto pamiętać. W gruncie rzeczy mówimy tylko o pewnej formie rozrywki, ale chyba zgodzimy się, że dziś ma ona większą moc, niż kiedykolwiek wcześniej. Słowa Magnusa Bruuna na pewno odbiją się echem w środowisku graczy, ale nie można zaprzeczyć, że kryje się za nimi całkiem sporo prawdy.

Źródło: https://www.thegamer.com/assassins-creed-valhalla-interview-male-female-eivor/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft ubisoft san francisco