Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2021 14:43
bmw mikrotransakcje
3321V

Samochody BMW mają mikrotransakcje. Dziennikarze zostali zaskoczeni nowymi funkcjami

BMW wprowadził szereg nowych funkcji do swoich najnowszych samochodów, ale opcje są specjalnie płatne. Dziennikarze porównują propozycję koncernu do mikrotransakcji, które znajdują się w wielu grach. Użytkownicy mogą wykupić między innymi asystenta świateł drogowych.

BMW wprowadził do swoich samochodów funkcję BMW ConnectedDrive, dzięki której użytkownicy mogą wykupić dodatkowe usługi. Kiedyś takie opcje były dostępne przez kartę SD, jednak teraz wszystko możemy wykupić za pomocą Sieci.

Sytuację przedstawił dziennikarz motoryzacyjny Jake Groves, który dostrzegł, że nawet asystent świateł jest dostępny za dodatkową opłatą. Szybko opcje zostały porównane do mikrotransakcji, bo także i w tym wypadku użytkownicy mogą wpłynąć na swoje doświadczenie.

Jest to oczywiście ciekawa opcja, ponieważ klient nie musi teraz już w dniu zakupu decydować się na niektóre dodatki lub nawet nie jest zmuszony do odwiedzania salonów – wystarczy włączyć sklep BMW ConnectedDrive, by sięgnąć po zróżnicowane funkcję.

Przyjemności oczywiście nie są tanie – asystent świateł drogowych (automatyczne przełączanie ze świateł mijania na drogowe w nocy, by nie oślepiać innych kierowców) kosztuje 160 funtów, BMW Music (nieograniczony dostęp do Napstera) 79 funtów rocznie, BMW Online (wiadomości, pogoda i interesujące miejsca) 39 funtów rocznie, Concierge Services (dostęp do telefonicznego centrum obsługi klienta, które pomoże Ci znaleźć określone miejsca) 89 funtów rocznie, a IconicSounds Sport (przez głośniki emitowany jest sztuczny dźwięk silnika, który sprawia wrażenie, jakbyś brał udział w wyścigu) 99 funtów.

Niektórzy fani motoryzacji narzekają na BMW, które blokuje nie tylko funkcje wpływające na wygodę, ale również takie poprawiające bezpieczeństwo kierowców. Firma jednak wyraźnie wykorzystuje okazję, by móc dodatkowo zarobić.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/now-even-bmws-cars-have-microtransactions/

Tagi: bmw mikrotransakcje