Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.03.2021 13:20
PUBG Mobile z niesamowitym wynikiem pobrań pomimo banów w niektórych krajach
255V

PUBG Mobile z niesamowitym wynikiem pobrań pomimo banów w niektórych krajach

Popularność PUBG w wersji stacjonarnej wyraźnie zmalała. Co innego jednak z PUBG Mobile, w którym bawią się miliony osób.

W jeden miesiąc PUBG Mobile potrafi wygenerować z tytułu sprzedaży mikrotransakcji zyski na poziomie ponad 200 mln dolarów. Gra cały czas przyciąga do siebie rzesze fanów. Tencent pochwalił się właśnie, że poza granicami Chin PUBG Mobile został pobrany już ponad 1 miliard razy.  Gra została wydana w wersji mobilnej w 2018 r.

Według szacunków grupy analityków z Sensor Tower PUBG Mobile to obecnie trzecia najpopularniejsza gra smartfonowa na świecie - zaraz za Subway Surfers i Candy Crush Saga (które od lat święci triumfy na tym polu)

PUBG Mobile nie jest dostępny na wszystkich rynkach. Przykładowo w Chinach tytuł jest blokowany ze względu na brutalność (Tencent wprowadził w związku z tym na rynek "Game for Peace", alternatywną wersję PUBG, która ma stanowić "hołd dla chińskiego wojska"). Z kolei w Indiach PUBG Mobile zostało zbanowane ze względu na rzekome wywoływanie agresji wśród młodzieży. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds