Iza Łęcka Iza Łęcka 24.03.2021 12:57
Demon's Souls (PS5)
664V

Demon’s Souls doczeka się filmowej adaptacji? Sony może mieć wielkie plany na markę

Sony coraz prężniej rozwija swoje IP, rozszerzając ich zasięg o kolejne media. Możliwe, że widzowie będą mogli zapoznać się z klimatycznym światem From Software, a Demon’s Souls zawita na wielkim ekranie.

Po premierze Demon’s Souls w 2009 roku wielu graczy pokochało mroczny i brutalny świat, przybliżający realia królestwa Boletarii. Z czasem wymagające i niezwykle satysfakcjonujące pojedynki stały się znakiem rozpoznawczym kolejnych produkcji From Software, wytyczających szlaki nowego gatunku.

Sony Pictures może jednak sięgnąć po tę popularną markę w nietypowy sposób i stworzyć jej filmową adaptację. Jak wskazuje raport Giant Freaking Robot, Demon’s Souls prawdopodobnie zostanie przeniesiony na wielki ekran. Mówi się, że produkcja będzie miała spore znaczenie dla Sony - w końcu IP cieszy się ogromną popularnością, a PlayStation 5 doczekało się odświeżenia oryginalnej gry, więc społeczność PlayStation na nowo powróciła do niebezpiecznego świata. Tym razem opowieść zostałaby udostępniona znacznie szerszemu gronu odbiorców.

Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób Demon’s Souls zostanie uchwycone i czy będzie mocno czerpało z przedstawionego materiału źródłowego, więc pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko wytwórni. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie sporo mówi się o innych widowiskach korzystających ze światów Japończyków - Craig Mazin i Neil Druckmann coraz prężniej pracują nad serialem „The Last of Us” dla HBO, który nie będzie dokładną adaptacją gry, natomiast fani Nathana Drake’a czekają na kinową premierę „Uncharted”. Film zadebiutuje w 2022 roku.

Źródło: https://www.psu.com/news/brutal-rpg-demons-souls-is-reportedly-getting-a-movie-adaptation/

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment