Iza Łęcka Iza Łęcka 23.03.2021 07:36
Jim Ryan PlayStation
1606V

Sony Interactive Entertainment z dużymi zmianami na stanowiskach kierowniczych. Jim Ryan wzmacnia pozycję

Sony potwierdziło szereg zmian kadrowych w Sony Interactive Entertainment. Szef PlayStation otrzyma pod swoje skrzydła kolejne talenty japońskiej korporacji, by jeszcze prężniej rozwijać SIE.

Na początku roku Sony potwierdziło, że Tsuyoshi Kodera postanowił odejść z PlayStation, najwidoczniej jednak Japończyk nie opuści całkowicie szeregów giganta branży. Były szef PlayStation, który wcześniej był odpowiedzialny za rozwój PlayStation Network, otrzymał obecnie za zadanie kierowanie całą cyfrową transformacją Sony.

Hideaki Nishino zasila SIE od 2000 roku, dotychczas zajmując się rozwojem innowacyjnych produktów dla PlayStation 4 i PlayStation 5. Pracownik otrzymał awans, po którym zajmie stanowisko SVP Platform Experience.

Choć posada określana jako „Starszy Wiceprezes Doświadczenia Platformy” nie mówi zbyt wiele, Nishino będzie nadzorował inżynierię i operacje sieciowe, badania oraz rozwój, projektowanie, strategię, operacje związane z danymi, a także zarządzanie rozwojem produktów i platform. Co jednak wydaje się niezwykle istotne – będzie on podlegał bezpośrednio pod Jima Ryana, czyli prezesa SIE.

Michael Pattison, który obecnie jest wiceprezesem ds. globalnych relacji z firmami zewnętrznymi, będzie nadzorowany przez Nishino w swojej nowej roli, jako starszy wiceprezes planowania i zarządzania platformą. To właśnie Pattison w ciągu ośmiu lat realnie przyczynił się do nawiązania przez Sony bardzo dobrych relacji z mniejszymi partnerami (indie).

Kazuhiko Takeda, czyli wiceprezes SIE i dyrektor finansowy, odejdzie z Sony. Po blisko 40 latach pełnienia obowiązków w przedsiębiorstwie, Japończyk zasłużył na emeryturę – jego miejsce zajmie Lin Tao, który będzie starszym wiceprezesem do spraw finansów, rozwoju korporacyjnego i strategii. Tao będzie odpowiadał Ryanowi.

W SIE Tokyo również zostały uzupełnione stanowiska – Masayasu Ito dołączył do Jima Ryana jako dyrektor reprezentacyjny i zastępca prezesa, Lin Tao został dyrektorem i zastępcą prezesa, natomiast Takeshi Shibata dyrektorem.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu otrzymaliśmy wiadomość o zamknięciu Japan Studio.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-interactive-entertainment-announces-multiple-leadership-changes/

Tagi: jim ryan PlayStation sie Sony Interactive Entertainment