Iza Łęcka Iza Łęcka 22.03.2021 07:00
PS2 Sony PlayStation 2
3626V

752 prototypy gier z PS2 udostępnione w Sieci. Kolekcja zawiera hity pokroju God of War 2 i Final Fantasy X

Grupa zajmująca się ochroną zasobów związanych z grami wideo podjęła się wielkiego projektu zebrania niedokończonych lub demonstracyjnych wersji pozycji z PS2. The Hidden Palace oferuje graczom dostęp do ponad 900GB prototypów produkcji, które lata temu były ogrywane przez dziennikarzy chociażby na targach.

Grupa The Hidden Palace otrzymała od deweloperów, mediów oraz wielu kolekcjonerów ponad 750 prototypów tytułów oraz wersji demonstracyjnych, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane. Gracze pierwszy raz otrzymają możliwość sprawdzenia niedokończonych projektów lub wycinków gier, z którymi szeroka publika nie mogła się wcześniej zapoznać.

To blisko 900GB danych i 752 produkcje, ale trzeba zaznaczyć, że grupa entuzjastów poświęciła niemal rok, by przeanalizować, czy każda pozycja różni się od ostatecznych wersji – celem było zaoferowanie prototypów, wyciętych części lub dem. Pełną listę znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie, gdzie również zostały zamieszczone szczegóły fragmentów. Większość produkcji można uruchomić za pomocą emulatora na PC.

The Hidden Palace zamierza zaoferować jeszcze więcej tytułów, tymczasem już teraz można wypróbować wersje demo takich tytułów jak: God of War 2, Sly Cooper and the Thievius Racoonus i Viewtiful Joe 2, które były opracowane z myślą o E3. Na zestawieniu znajdują się także wersje alfa Def Jam: Fight for NY, Burnout 3 i Tony Hawk's Pro Skater 3, a gracze mogą zapoznać się z niedokończonymi edycjami Shadow of the Colossus, Final Fantasy X, Okami, Ratchet & Clank oraz God of War.

„Te wiekowe egzemplarze zostały cudem uratowane przed zniszczeniem, wyrzuceniem lub sprzedażą dzięki heroicznym wysiłkom jednej osoby. Ta osoba nie tylko podjęła się samodzielnego wykonania kopii wszystkiego , co posiadała, ale była na tyle uprzejma, aby pozwolić nam spojrzeć i zachować każdy element w swojej kolekcji bez żadnych zobowiązań”.

Poniżej znajdziecie zapis streamu, na którym The Hidden Palace ogrywało niektóre produkcje:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/group-shares-700-ps2-game-prototypes-including-shadow-of-the-collosus-final-fantasy-x-and-more/

Tagi: PlayStation 2 ps2 The Hidden Palace