Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.03.2021 12:43
Resident Evil
1854V

Resident Evil Reboot z oficjalnym tytułem i zarysem fabuły

Redakcja IGN dostarczyła nowe informacje nt. rebootu Resident Evil.

Fani serii Resident Evil nie mają powodów do narzekania. Netflix opracowuje obecnie Resident Evil: Infinite Darkness, o którym sporo w ostatnim czasie się dowiedzieliśmy, a teraz IGN dostarczyło nam nowe szczegóły nt. nadchodzącego rebootu Resident Evil.

Wyżej wspomniana redakcja dowiedziała się, że zbliżającymi się ogromnymi krokami film będzie nosił nazwę Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Jego akcja rozegra się dokładnie w 1998 roku i opowie historię o wydarzeniach z miasta oblężonego przez zainfekowane hordy zombie. W produkcji pojawi się znana z pierwszej części serii (gier wideo) posiadłość oraz komisariat policji z Resident Evil 2.

Film będzie czerpał garściami z dwóch pierwszych odsłon marki, a pierwsze skrzypce zagrają: Leon S. Kennedy, Jill Valentine oraz rodzeństwo Chris oraz Claire Redfield, którzy niejednokrotnie natrafią na Williama Birkina czy Alberta Weskera.

Warto zaznaczyć, że Resident Evil: Welcome to Raccoon City nie będzie nawiązywał w jakimkolwiek stopniu do serii wyreżyserowanej przez Paula WS Andersona, w której udział brała Milla Jovovich.

Źródło: https://www.ign.com/articles/resident-evil-2021-movie-welcome-to-raccoon-city-title

Tagi: film reboot Resident Evil