Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.03.2021 19:40
nier automata
2619V

NieR Automata bombardowane na Steam. Gracze chcą być traktowani na równi

NieR: Automata jest bombardowany na Steamie za to, że nie otrzymał naprawionej wersji gry, tak jak posiadacze Game Passa na PC.

Jak dowiedzieliśmy się dwa dni temuNieR: Automata w wersji na PC otrzymał nową, ulepszoną i eliminującą największe bolączki portu zatytułowanego Game of the YoRHa Edition wersję, którą cieszyć mogą się jedynie osoby mającą wykupioną usługę Xbox Game Pass.

Osoby posiadające jedną z najlepszych produkcji stworzonych przez Platinum Games są wręcz wściekłe na Microsoft i Square Enix za to, że oni także nie mogą cieszyć się "naprawioną" wersją gry, za która swego czasu zapłacili niemałą sumę pieniędzy. Z tej też przyczyny rozpoczęto bombardowanie gry na Steamie.

Wczoraj na karcie gry pojawiło się aż 159 negatywnych i jedynie 19 pozytywnych opinii. Podobnie sytuacja wygląda dzisiaj, gdzie negatywne recenzje posiadaczy tytułu przygniatają te pozytywne. Jedna z wypowiedzi brzmi następująco:

Jeśli chcesz zagrać w tę grę na PC, pobierz wersję ze sklepu Microsoft Store.

Gra nie otrzymała na Steamie żadnych aktualizacji od czasu jej premiery, a każdy, kto kupił ją przed wydaniem YoRHa, został ostro zraniony z tą wersją. Nadal nie ma możliwości uaktualnienia istniejącej kopii do tej wersji gry bez konieczności jej ponownego kupowania. Połącz to z najnowszą wersją gry w Microsoft Store, która rozwiązuje wszystkie te problemy wraz z usunięciem Denuvo. Square Enix pokazało środkowy palec.

Trudno nie zgodzić się z tą sytuacją. Niejednokrotnie pokazywano już (reklamy w UFC 4), że wyrażanie swojego niezadowolenia w sieci może przynieść oczekiwane korzyści - być może podobnie będzie i w tym przypadku?

Źródło: https://www.pcgamesn.com/nier-automata/game-pass

Tagi: NieR: Automata Platinum Games Square Enix