Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.03.2021 12:06
Mr. Prepper sukces premiery
866V

Mr. Prepper kolejnym hitem. Produkcja PlayWaya podbija Steam

Rodzimy PlayWay oparł swoją strategię rozwoju o plan poszukiwania kolejnych ukrytych pereł, które potrafią udźwignąć na swoich barkach produkcję kolejnych gier, z których 1 na 10 może okazać się strzałem w "dziesiątkę".

Nie ma co ukrywać tego, że PlayWay zasypuje rynek masą wątpliwej jakości gierek, które niekiedy nie są w stanie zarobić nawet same na siebie, a ich twórcy muszą boleśnie zderzyć się z rynkowymi realiami.

Krzystof Kostkowski dostał ostatnio kubeł zimnej wody po wielkiej porażce Rustlera, po którego sięgnęło zaledwie marne 6,5 tysiąca odbiorców. Dalej na ratunek przyszedł jednak erotyczny horror Lust from Beyond, który pomimo gorszego startu niż oczekiwano, radzi sobie naprawdę całkiem przyzwoicie. Teraz zaś rodzimy wydawca ma pierwszy poważny powód do dumy w tym roku - Mr. Prepper od Rejected Games okazał się prawdziwym hitem!

Póki co po pierwszych dwóch dniach od premiery możemy mówić o realnym i to dużym sukcesie polskiej produkcji, w którą w szczytowym momencie zagrało blisko 5 tysięcy osób w jednym momencie, co jak na tytuł tworzony za małe pieniądze, jest czymś co może napawać twórców radością.

Co ciekawe Mr. Prepper zaliczył jeden z najlepszych startów w całej historii PlayWaya, albowiem pod kątem liczby grających ustępuje tylko kilku tytułom.

  • House Flipper - 10,899 graczy
  • Car Mechanic Simulator 2018 - 8,747 graczy  
  • UBOAT - 5,755 graczy
  • Mr. Prepper - 4,833 graczy
  • Cooking Simulator - 3,500 graczy

Jak zatem widzicie, rodzimy moloch znów może świętować i szykować się do przeliczania zarobionej kasy. 

Źródło: SteamDB

Tagi: ekonomiczna indie Mr. Prepper niezależne PlayWay