Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2021 15:05
Xbox VR
2552V

Xbox VR nadciąga? To tylko błąd [aktualizacja #1]

Kolejni dziennikarze mają okazję sprawdzać Xbox Wireless Headset i włoski oddział IGN natknął się na zaskakującą wiadomość. Sprzęt Microsoftu poinformował o potrzebie aktualizacji gogli do wirtualnej rzeczywistości.

Jak wiadomo Microsoft obecnie nie zapowiedział gogli do wirtualnej rzeczywistości i firma aktualnie skupia się na konsolach dwóch generacji oraz stale rozbudowuje ofertę Xbox Game Pass. To waśnie z tego powodu komunikat dostrzeżony przez redakcję IGN Italia zaciekawił dziennikarzy.

Po podłączeniu Xbox Wireless Headset do Xboksa (sprawdźcie prezentację), na ekranie telewizora pojawił się następujący komunikat: „Zestaw VR wymaga aktualizacji”. Redaktor podkreśla, że nie był to zwykły błąd, ponieważ informacja o goglach do wirtualnej rzeczywistości została dodana również w kolejnych wiadomościach: „Dostępna jest aktualizacja zestawu VR” oraz „Aktualizuj zestaw VR”.

Trudno powiedzieć, co planuje Microsoft, ale scenariusze są prawdopodobnie trzy – jeden z pracowników dodał zły komunikat we włoskiej wersji Xbox Wireless Headset, Microsoft pracuje nad wsparciem do urządzeń VR od partnerów zewnętrznych lub firma opracowuje nowy sprzęt.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w branży, zaoferowanie współpracy z różnymi goglami VR na Xboksach Series X mogłoby się okazać strzałem w dziesiątkę. Microsoft nie musi tworzyć swojego urządzenia, ale może rozbudować ofertę najmocniejszej konsoli na rynku.

[Aktualizacja #1]

Microsoft potwierdził, że jest to wyłącznie błąd w lokalizacji. 

Źródło: https://it.ign.com/xbox-series-x/179732/news/microsoft-al-lavoro-su-un-headset-vr-per-xbox-gli-indizi-arrivano-dalle-nuove-cuffie-wireless

Tagi: vr wirtualna rzeczywistość Xbox Xbox VR Xbox Wireless Headset