Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 11.05.2012 16:18
Xbox 360 doczeka się Internet Explorera?
1047V

Xbox 360 doczeka się Internet Explorera?

Doskwiera Wam czasem brak przeglądarki w Xboksie 360? Mnie nie bardzo, ale gdybyśmy dostali naprawdę dopracowanego browsera, to pewnie nie omieszkałbym z niego skorzystać. Plotki wskazują na to, że Microsoft zamierza wprowadzić na swojej konsoli Internet Explorer 9, który powinien zjeść na śniadanie dość topornie działającą przeglądarkę z PS3.

xxxxx

 

Wiem, wiem - Explorer to śmieć, instalujemy wyłącznie Fierfox, Chrome i Operę, co do końca nie jest prawdą, bowiem wraz z kolejnymi edycjami pakowanej wraz z Windą przeglądarki jest coraz lepiej. Z własnych doświadczeń wiem jednak, że IE dalej nie jest w stanie konkurować choćby z produktem Google pod względem prędkości wczytywania zawartości globalnej pajęczyny. Albo to dzikie szynszyle uwiły gniazdo w moim routerze...

 

The Verge podaje, iż Internet Explorer 9 kierowany w stronę Xboksa 360 znajduje się już w fazie testów w przepastnych, technologicznych lochach giganta z Redmond. Nie ma być to oczywiście znana z pecetów wersja, ale odpowiednio dostosowany do wymogów konsoli soft, opcjonalnie obsługujący Kinecta (gesty, komendy).

 

Pod znakiem zapytania pozostaje nie tylko sam fak istnienia projektu, ale także jego domniemana funkcjonalność. O jakiejkolwiek konkurencji z pecetem czy spoczywającym na stole notebookiem w kwestii przeglądania sieci nie ma przecież mowy.

Tagi: internet explorer 9 Microsoft xbox 360 xbox live