Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2021 16:32
Ultimate Rivals: The Court
509V

Ultimate Rivals: The Court to nowa wizja na ceniony NBA Jam. Twórcy łączą sportówkę z bijatyką

Zawodnicy z NBA, WNBA, NHL, MLB i NFL będą gwiazdami nietypowej gry sportowej, w której hokeiści zmierzą się z baseballistami w rozgrywce przypominającej futurystyczny NBA Jam. Zobaczcie pierwszy zwiastun z Ultimate Rivals: The Court.

Ultimate Rivals: The Court to gra sportowa, za którą odpowiada Bit Fry Game Studios. Twórcy jeszcze kilka lat temu chcieli zrealizować swój plan połączenia gry sportowej z pozycją toys-to-life i gracze mogliby gromadzić figurki przykładowo hokeistów, by następnie wykorzystywać ich w grze. Ze względu na słabe wyniki serii Skylanders i Disney Infinity, deweloperzy zmienili plany i teraz stawiają na klasyczną rozgrywkę.

Bit Fry Game Studios na początku zapewniło Ultimate Rivals: The Rink, czyli zręcznościowy hokej, który był dostępny wyłącznie na Apple Arcade i gra okazała się sukcesem. Twórcy postanowili rozszerzyć swoją propozycję i teraz zapowiedzieli tytuł inspirowany NBA Jam.

Ultimate Rivals: The Court zaoferuje 140 aktualnych i emerytowanych sportowców z różnych dyscyplin sportu oraz lig (NBA, WNBA, NHL, MLB i NFL), a podczas akcji gracze otrzymają możliwość wykorzystywania specjalnych umiejętności postaci.

Ben Freidlin, założyciel i dyrektor generalny Bit Fry, potwierdził, że deweloperzy podczas projektowania gry inspirowali się bijatykami. W pozycji pojawi się nawet Tim Kitzrow (komentator z NBA Jam i NFL Blitz), który doda rozgrywce odpowiedniego klimatu.

Aktualnie Ultimate Rivals: The Court jest dostępne na urządzenia Apple, ale jeszcze w tym roku tytuł trafi na komputery osobiste oraz „konsole” – twórcy pewnie postawią na najpopularniejsze platformy. Poniżej zobaczycie pierwszy zwiastun gry, która wygląda niczym nowy i futurystyczny NBA Jam.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2021/03/04/exclusive-first-look-at-ultimate-rivals-the-court

Tagi: Bit Fry Bit Fry Game Studios Ultimate Rivals: The Court Zapowiedź