Iza Łęcka Iza Łęcka 03.03.2021 11:59
Final Fantasy VII Remake Yuffie
1031V

Final Fantasy VII Remake Intergrade może zapewnić krótki epizod Yuffie. Gracze obawiają się o długość historii

Czerwcowa premiera Final Fantasy VII Remake Intergrade na PlayStation 5 pozwoli zapoznać się z nowym fragmentem przygody poświęconym Yuffie. Otrzymaliśmy pierwsze informacje o dodatkowej historii, ale nie napawają one optymizmem.

Podczas ostatniego State of Play ujawniono Final Fantasy VII Remake Intergrade. Choć posiadacze produkcji Square Enix na PS4 mogą oczekiwać aktualizacji do PS5, to za fabularny dodatek w postaci epizodu Yuffie będzie trzeba dodatkowo zapłacić.

Japoński zespół potwierdził nowe szczegóły dotyczące rozszerzenia. Na materiałach ujrzeliśmy dwie postacie, jednak tylko Yuffie będzie grywalna. Wojowniczka będąca członkinią Wutai określona została mianem "światowej klasy łowczyni materii". Partnerem, który podąża za nią w Midgarze, jest Sonon. To nowy bohater, który był szkolony przez ojca dziewczyny, natomiast w trakcie pojedynków będzie wyłącznie pomagał znanej wojowniczce przy zespołowych atakach. Co więcej, broń z jakiej Yuffie korzysta umożliwi walki w dowolnym dystansie i odznaczać się będzie zupełnie innym stylem. 

Deweloperzy ze Square Enix poinformowali również, że nowy epizod zostanie podzielony na dwa rozdziały, co nieco zaalarmowało graczy. Poszczególne fragmenty Final Fantasy VII Remake trwały zazwyczaj 2-3 godziny, więc wydaje się niezwykle prawdopodobne, że opowieść Yuffie nie będzie specjalnie rozbudowana.

Choć twórcy stopniują przekaz informacji, już wkrótce powinniśmy poznać ostateczną cenę DLC. Tymczasem pamiętajcie, że można już pobierać gry z marcowej oferty PS Plus, w której znalazł się między innymi FF VII Remake.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/03/final_fantasy_vii_remake_yuffie_dlc_detailed_will_be_two_chapters_long
https://www.gematsu.com/2021/03/final-fantasy-vii-remake-intergrade-details-ps5-enhancements-yuffie-episode

Tagi: Final Fantasy VII Remake Intergrade Square Enix