Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 10.05.2012 14:20
Sony zalicza straty rzędu 3,5 miliarda funtów
1367V

Sony zalicza straty rzędu 3,5 miliarda funtów

Japońska korporacja nie od dziś zmaga się z finansowymi kłopotami (utrata wiarygodności kredytowej, cięcia zasobów ludzkich). Zakończony 31 marca 2012 roku okres rozliczeniowy także nie jest powodem do zadowolenia i klepania się po plecach w zarządzie. Sony zakończyło zeszły rok fiskalny ze stratą 3,56 miliarda funtów (całkowity obrót 50,7 mld £).

xxxxx

 

Wśród sektorów, które przyniosły straty znalazła się również dywizja odpowiedzialna za markę PlayStation (w tym PS2, PS3 i PS Vita), dokładając 1,8 miliarda funtów w ogólnym rozrachunku finansowych ubytków. Firma przyznaje, że mniejsze dochody spowodowane zostały przez cięcie ceny PlayStation 3, a i wiekowa już PlayStation 2 nie sprzedaje się tak, jak życzyliby sobie tego włodarze Sony. Nikt nie wspomniał o Vicie, która przecież także nie zachwyca swoją kondycją na rynku, próbując jak na razie ugryźć jakikolwiek kawałek zdominowanego przez 3DS-a obszaru.

 

Winą za zaistniała sytuację obarcza się umacniający się kurs jena i tragedię, którą przyniosło zeszłoroczne Tsunami. Kaz Hirai ma masę roboty, ale przyszłość jawi się już w nieco jaśniejszych kolorach. Obecnie trwający rok fiskalny (zakończy się 31 marca 2013) powinien przynieść (jeżeli wierzyć prognozom) zyski w wysokości 234 milionów funciaków, przy obrotach rzędu 57,8 mld £. Zawsze to lepiej niż być na minusie.

Tagi: playstation PLAYSTATION 3 playstation vita Sony