Muppet Show w Disney+ z ostrzeżeniem przed krzywdzącymi stereotypami. Disney „uznaje ich szkodliwy wpływ”

Filmy i seriale
1281V
Muppet Show w Disney+ z ostrzeżeniem przed krzywdzącymi stereotypami. Disney „uznaje ich szkodliwy wpływ”
Iza Łęcka | 23.02.2021, 08:18

W ramówce Disney+ udostępniony został kukiełkowy serial „Muppet Show”, przed którym nieoczekiwanie znalazły się ostrzeżenia o szkodliwych treściach. Korporacja nie zrezygnowała z produkcji, jednak przyznaje się do błędów i pragnie edukować.

„Muppet Show” był popularnym programem telewizyjnym emitowanym w latach 1976–1981 przedstawiającym losy pluszowych bohaterów (m.in. Kermita, Panny Piggy, Misia Fozziego, Gonzo), których odwiedzali znani twórcy ze świata muzyki i filmu. Swego czasu produkcja zebrała wiele nagród – między innymi Brytyjskiej Akademii Filmu i Telewizji dla najlepszej komedii telewizyjnej. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i pomimo debiutu serii z kukiełkami w roli głównej na serwerach Disney+, przed każdym odcinkiem widzowie mogą zapoznać się z rozbudowanym ostrzeżeniem.

Korporacja Myszki Miki potwierdza, że „Muppet Show” prezentuje błędne stereotypy i choć Disney uznaje ich szkodliwy wpływ, to prezentacja epizodów ma rozpocząć dialog o lepszej przyszłości:

„Ten program zawiera negatywne obrazy lub złe traktowanie ludzi bądź kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy uznać ich szkodliwy wpływ, wyciągnąć z nich wnioski i zainicjować rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej integrującą przyszłość”.

Z krzywdzącymi treściami zawartymi w starszych, kultowych opowieściach gigant rozrywki mierzy się niemal od uruchomienia platformy. Na początku próbą rozwiązania problemu były krótkie ostrzeżenia, następnie panele informacyjne wprowadzono przed znacznie większą liczbą wiekowych animacji. Od kilku tygodni wiemy jednak, że Disney ponownie przygląda się treściom z Disney+ i blokuje dzieciom dostęp do niektórych obrazów, między innymi: „Piotruś Pan”, „Arystokraci”, „Dumbo”, „Zakochany kundel”, „Szwajcarska rodzina Robinsonów” i „Księga dżungli”.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/disney-serial-muppet-show-ostrzezenia-co-sie-na-nich-znajduje

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych