Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.02.2021 18:14
God of War
3544V

God of War. Były reżyser uważa, że w grach brakuje postaci LGBT - Barlog i Jaffe wywołali burzę w sieci

Oryginalny, jak i obecny twórca serii God of War wywołali lekką burzę w sieci swoimi komentarzami nt. postaci homoseksualnych i osób homofobicznych.

Wciąż czekamy na God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) - kontynuację docenionego na całym świecie God of War (2018). Jeden z fanów ogromnej marki Sony poprosił Cory Barloga, głównego pisarza serii, aby ten nie uczynił Kratosa gejem.

Szef Sony Santa Monica Studio odpisał na wpis użytkownika humorystycznie, pytając: "a co byłoby, gdyby był biseksualny?", co wywołało lekką burzę w sieci. Odniósł się do niej nawet twórca pierwszej odsłony marki, David Jaffe, który zaznaczył, że nic by się nie stało, gdyby syn Kratosa, Atreus, był postacią homoseksualną (warto zaznaczyć, że w nadchodzącej odsłonie serii będzie on już prawdopodobnie dorosłą osobą).

Były pisarz God of War przywołał homofobiczne osoby do tablicy i kazał popatrzyć im w lustro, zastanawiając się przy tym nad swoimi poglądami w tej sprawie. Jaffe jest zdania, że w nadchodzących produkcjach - czy to mniejszych, czy większych - powinno być więcej bohaterów prezentujących społeczność LGBT.

Źródło: https://gamerant.com/god-of-war-atreus-gay-david-jaffe/

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment