Roger Żochowski Roger Żochowski 09.05.2012 14:50
Marcin Perchuć i Tajemna Krucjata
646V

Marcin Perchuć i Tajemna Krucjata

Już dziś swoją premierę ma książka Assassin's Creed Tajemna Krucjata. Jeśli chcecie poszerzyć wiedzę na temat uniwersum i dowiedzieć się jak wyglądało dzieciństwo i okres dojrzewania Altaïra powinniście się nią zainteresować. Mamy dla Was pierwsze dwa fragmenty książki.

xxxxx

 

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata – powieść o losach Altaïra już w sprzedaży


Do księgarń trafia dziś polski przekład powieści Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Tajemna krucjata. Książka opowiada o losach Altaïra ibn-La'Ahada – legendarnego reformatora Zakonu, Mistrza i zarazem jednego z najwybitniejszych asasynów w dziejach Bractwa. Narrację prowadzi Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika – Marco. Zdaje on swojemu bratu – Maffeo – relację z tego, co przekazał mu sam Altaïr.
 

Z opowiadania Niccolò czytelnik dowie się o dzieciństwie osieroconego Altaïra, spędzonym w twierdzy w Masjafie, o jego dojrzewaniu, młodzieńczych misjach i stopniowym odkrywaniu prawdziwego znaczenia asasyńskiego Credo. Losy Altraira zawiodą nas do Ziemi Świętej i na Cypr; dowiemy się, jak Altaïr poznał kobietę swojego życia – Marię Thorpe – oraz jak tragicznie splotły się losy jego rodziny z pełnioną przez niego funkcją przewodzenia Bractwu; wreszcie, będziemy mogli prześledzić duchową ewolucję słynnego asasyna, który z krnąbrnego, zapalczywego, zbyt pewnego siebie i łamiącego zasady Credo młodzieńca, staje się dojrzałym członkiem Zakonu, w pełni świadomym swojego powołania i misji.
 

Książka Assassin’s Creed: Tajemna krucjata to nie tylko wspaniała opowieść o życiu Altaïra, Mistrza asasynów, to także brakujące ogniwo narracji, znakomicie łączące powieści Assassin’s Creed: Renesans i Assassin’s Creed: Bractwo, z zapowiadanym przez wydawnictwo Insignis już na jesień 2012 roku tytułem Assassin’s Creed: Objawienia, który przedstawia losy renesansowego asasyna, Ezia Auditore, podążającego tym razem śladami swojego średniowiecznego mistrza.
 

Poniżej pierwsze dwa fragmenty książki - czyta Marcin Perchuć.

 

 

Tagi: Assassin's Creed Polska Ubisoft