Portal 2. Valve przypomniało sobie o kultowym hicie i wydało dużą aktualizację

News
2030V
Portal 2. Valve przypomniało sobie o kultowym hicie i wydało dużą aktualizację
Igor Chrzanowski | 20.02.2021, 13:09

Dość zaskakująco Valve nagle przypomniało sobie o jednej ze swoich najlepszych gier w dziejach, czyli kultowym już Portalu 2. Na początku lutego, po prawie 10 latach od premiery, ekipa Gabena postanowiła załatać kilka błędów i dodać nowoczesne rozwiązania.

Sukces Half-Life: Alyx znacząco zachęcił Valve do produkcji gier nastawionych na tryb dla pojedynczego gracza, a co za tym idzie w zespołach znanego wydawcy już tworzą się nowe odsłony znanych marek. Co ciekawe Gaben i spółka postanowili także odkurzyć swoje starsze tytuły i dzięki temu właśnie sporą aktualizację otrzymał sam Portal 2.

Valve zajrzało do kodu gry po raz pierwszy od 2015 roku, więc trzeba przyznać, że minął spory kawał czasu. W łatce wypuszczonej dosłownie kilka dni temu dodano między innymi wsparcie technologii Vulkan, usunięto masę błędów crashujących grę na systemach Linux, usunięto przycisk "Trading Coming Soon", a do tego dodano akcję obrotu o 360 stopni (cokolwiek to znaczy dla samej gry).

Ponadto usprawniono tryb split-screen, gdzie od teraz odpowiednie wibracje dla padów otrzymają obydwaj gracze, a nie tylko jeden z nich. Cóż, myślę że po takim geście ze strony Valve, warto jest odświeżyć sobie starusieńkiego Portala 2.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych