Metal Gear Solid: The Board Game może nie trafić do graczy. Twórca stracił licencję na przygotowanie tytułu

News
884V
Metal Gear Solid: The Board Game może nie trafić do graczy. Twórca stracił licencję na przygotowanie tytułu
Wojciech Gruszczyk | 16.02.2021, 19:05

Planszówka Metal Gear Solid została zapowiedziana w 2019 roku, ale twórca wciąż próbował zrealizować wizję. Okazuje się jednak, że Metal Gear Solid: The Board Game może nigdy nie powstać, ponieważ autor stracił możliwość wydania projektu.

Od pierwszej zapowiedzi Metal Gear Solid: The Board Game minęło już sporo czasu, ale Emerson Matsuuchi stale kontaktował się z graczami prezentując postęp prac nad tytułem i przedstawiał między innymi kolejne figurki. Twórca chciał finalizować prace nad tytułem, ale stracił licencję, przez którą może nigdy nie wydać produkcji.

Projektant potwierdził na forum, że IDW Games wycofało się z tytułem, przez co on sam postanowił zająć się projektem. Zaoferował firmie, że wyłoży pieniądze, sam sfinansuje ostatni etap prac, a nawet wykupi udziały IDW, ale nawet w tej sytuacji nie udało mu się zadbać o grę.

Emerson Matsuuchi ma już pełne prawa do pozycji, ale nie posiada licencji, która należała do wydawcy – IDW Games nie chce jednak wrzucić pozycji na rynek. Teraz wszystko zależy od Konami, ale autor tak naprawdę nie wie, czy będzie mógł kiedykolwiek zaoferować produkcję graczom:

„Skontaktowałem się i poprosiłem o pomoc przyjaciela, który jest prawdziwym [sic] ekspertem w dziedzinie licencjonowania i ma powiązania z Konami. Nie ma gwarancji, że nasze wysiłki przyniosą owoce. Nadal jestem optymistą, że uda nam się wprowadzić grę MGS na rynek i do cierpliwych fanów, którzy wciąż czekają”.

Aktualnie trudno powiedzieć, co tak naprawdę z graczami, którzy wyłożyli ponad 100 dolarów na Metal Gear Solid: The Board Game.

Źródło: https://www.polygon.com/2021/2/16/22285559/metal-gear-solid-board-game-idw-konami-canceled

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper