Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.02.2021 16:37
Halo Infinite, Halo Wars, Halo MCC
1152V

Halo. 343 Industries opowiada o Halo Infinite, zamyka temat Halo Wars i rozwija Halo MCC

Ekipa 343 Industries pracuje od dłuższego czasu nad rozwojem Halo Infinite, które w końcu ma zadebiutować w 2021 roku jako flagowy przykład tego jaką moc można wycisnąć z Xbox Series X|S. Deweloperzy postanowili przerwać milczenie i opowiedzieć o grze. Wspominają także o Halo Wars i Halo MCC.

Na pierwszy ogień weźmy sobie Halo: The Master Chief Collection, gdzie na serwerach wystartował właśnie piąty sezon rozgrywek. Dzięki niemu w kolekcji odświeżonych odsłon Halo zobaczymy aż 100 nowych przedmiotów kosmetycznych i zagramy na jednej ze starszych mapek Halo 3, jakie zadebiutowały w ramach Halo Online.

Dodatkowo 343 Industries potwierdziło, że nie ma w planach prac nad Halo Wars 3 i na jakiś bliżej nieokreślony czas powinniśmy pożegnać się ze strategiczną marką Microsoftu - na szczęście temat nie jest też definitywnie zamknięty na zawsze.

Na końcu zaś warto wspomnieć, że pojawił się pierwszy odcinek z cyklu #Ask343, gdzie Quinn Deyhold piastujący stanowisko Lead Sandbox Designera, opowiedział co nieco o tym czego możemy spodziewać się na premierę Halo Infinite. Okazuje się, że deweloperzy mają już dość sporą część prac za sobą i już snują plany na rozwój tytułu po jego debiucie, a zatem możemy liczyć na zupełnie nowe i powracające bronie, niezależność trybu multiplayer oraz kampanii. Ucieszyć się powinni także hardcore'owi miłośnicy Halo, gdyż zespół stawia na rozbudowaną i wymagającą dużych umiejętności fazę meta gry.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/the-halo-wars-series-goes-on-indefinite-hiatus-at-343-industries
https://www.halowaypoint.com/en-us/news/lovely-letters

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Halo MCC halo wars Microsoft