Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.02.2021 13:37
RICO London PS4, PS5, Switch
587V

RICO London. Shooter w stylu kultowej XIII zapowiedziany

Niezależny zespół Ground Shatter zapowiada kontynuację swojego hitu z 2019 roku i pokazuje, jak powinna wyglądać współczesna XIII.

Numskull Games postanowiło wziąć pod swoje skrzydła kontynuację wydanego w 2019 roku kooperacyjnego cel-shadingowego shootera RICO, który to stał się dla niezależnego Ground Shatter przepustką do poważnego game devu.

Teraz deweloperzy szykują się do ponownego podboju rynku i tym razem celują znacznie wyżej niż poprzednio. Akcja drugich przygód tytułowego policjanta przeniesiona zostanie do Londynu, gdzie wraz z przyjacielem w kooperacji sieciowej lub lokalnej, będziemy mogli skopać tyłki niebezpiecznym bandziorom.

Pierwsze co rzuca się w oczy to dobrze wykonana cel-shadingowa oprawa wizualna, taka jaką powinniśmy ujrzeć w remake'u XIII - co z kolei nie umknęło oczom zainteresowanych tytułem graczy. Chyba każdy komentarz jaki znalazłem o RICO London brzmi mniej więcej "O, to jest prawdziwa XIII".

Świeżo zapowiedziany tytuł ma trafić na konsole zarówno obecnej jak i poprzedniej generacji konsol oraz Nintendo Switch i PC, zaś jego premiera planowana jest na czerwiec 2021 roku.

Tagi: Ground Shatter Numskull Games RICO London