Roger Żochowski Roger Żochowski 08.05.2012 10:57
Świetna sprzedaż Operation Raccoon City
611V

Świetna sprzedaż Operation Raccoon City

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Resident Evil: Operation Raccoon City świetnie sprzedało się w Japonii. Okazuje się, że w pozostałych rejonach świata, gra poradziła sobie równie dobrze. Nawet pomimo tego, iż średnia ocen ledwo przekroczyła 50%...

xxxxx

 

Capcom pochwalił się wynikami finansowymi za ostatni okres rozliczeniowy. Wynika z nich, że po najnowszą odsłonę serii Resident Evil sięgnęło już ponad 1,7mln. graczy. Gdy dodamy do tego ponad 270tys. kopii opchniętych w KKW (suma ta nie została wliczona do rozliczenia), otrzymamy wynik oscylujący w granicach dwóch milionów egzemplarzy. Nieźle, jak na grę, która spotkała się z ogromną falą krytyki.
 

Oprócz tego firma Capcom podała także wyniki sprzedaży dwóch innych, ważnych dla siebie gier. Street Fighter X Tekken może pochwalić się do tej pory wynikiem 1,4 mln sprzedanych sztuk, z kolei w przypadku Monster Hunter Tri G mowa jest o 1,6 mln. sprzedanych egzemplarzy. Mimo to zyski Capcom spadły względem poprzedniego okresu o 13,8%. W tym roku odbędzie się jednak premiera długo wyczekiwane Resident Evil 6, więc można przypuszczać, że japoński gigant odbije sobie to z nawiązką.

Tagi: Capcom resident evil: operation raccoon city wyniki sprzedaży