Iza Łęcka Iza Łęcka 10.02.2021 09:45
Far Cry 6
1003V

Ubisoft jeszcze nie zdecydował o podwyżce cen gier do 349 zł. Poszukiwane są nowe możliwości

Ubisoft w następnych miesiącach wyda przynajmniej dwie duże produkcje, które potencjalnie mogą prezentować wyższy standard cenowy. Oficjalnie nie podjęto jeszcze decyzji, choć przedsiębiorstwo potwierdza zbliżające się premiery Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine.

W zeszłym roku francuski gigant branży otwarcie zakomunikował, że nie będzie podwyższać cen pozycji z 2020 roku, choć sytuacja nie była jednoznaczna, bowiem wydawca już prowadził przedsprzedaż swoich największych hitów. Werdykt nie mógł zapaść zbyt pochopnie, dlatego w oficjalnej wiadomości podano, że kwestia nowego standardu cenowego (349 zł) zostanie poruszona i będzie obowiązywać dopiero w 2021 roku.

Na spotkaniu z inwestorami Frédérick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoftu, potwierdził, że wciąż nie zapadła ostateczna decyzja:

„Jeśli chodzi o ceny, analizowaliśmy dynamikę konkurencji w minionym kwartale i wciąż przyglądamy się nowym możliwościom, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji”.

W ostatnim kwartale producent i wydawca gier mógł poszczycić się rekordowym wynikiem, a ponad 1 mld dolarów udało się wypracować jeszcze w starym standardzie cenowym. Ubisoft może jednak teraz analizować – ile sprzedałby gier i czy byłoby to opłacalne, gdyby od zeszłego roku pozycje były wycenione na 349 zł. Nie bez znaczenia wydają się także uzgodnienia konkurencji.

Decyzja nie została jeszcze oficjalnie podjęta, tymczasem trzeba pamiętać, że już w następnych miesiącach zadebiutują Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ubisoft-claims-its-undecided-if-it-will-raise-game-prices-to-70-in-2021/

Tagi: ceny gier Far Cry 6 Rainbow Six Quarantine Ubisoft