Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2021 21:21
Xiaomi liderem w Polsce
876V

Xiaomi liderem smartfonów w Polsce. Zaskakujące zestawienie z końcówki ubiegłego roku

Najnowsze badania firmy Canalys przedstawiają bardzo interesującą sytuację. Xiaomi jest aktualnie liderem smartfonów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Sprawdźcie pełne zestawienie, w którym można znaleźć sporo ciekawych szczegółów.

Firma Canalys przygotowała najnowszą analizę rynku Europy, która potwierdza, że Xiaomi osiągnęło bardzo dobre miesiące. W czwartym kwartale 2020 roku chińska korporacja zaliczyła bardzo wysoki wzrost w Polsce – producent miał zanotować 41% lepszą sprzedaż w naszym kraju, dzięki czemu osiąga już 26% udział w całym rynku. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że dane przedstawiają urządzenia mobilne wysłane do sklepów.

Zaskakujący spadek zainteresowania miał zaliczyć w Samsung, który znajduje się na czwartej lokacje i aktualnie tylko 13% smartfonów tej marki mają wybierać klienci z naszego kraju. Na podium znalazły się jeszcze Apple (18% udział, z wzrostem 21% zainteresowania) oraz Huawei (14% udział, ale spadek 47%).

Wyniki smartfonów - końcówka roku - Polska i Europa - 1

W całej Europie dominuje Apple, które ma umacniać swoją pozycję na Starym Kontynencie, ale warto zauważyć, że w Europie Środkowo-Wschodniej ponownie najlepsze wyniki osiągnęło Xiaomi. Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ także i w tym zestawieniu producent zdołał pokonać między innymi Samsunga.

Wyniki smartfonów - końcówka roku - Polska i Europa - 2

Wyniki smartfonów - końcówka roku - Polska i Europa - 3

Warto przypomnieć, że Xiaomi wczoraj przedstawiło kolejny flagowy smartfon, który może okazać się świetną opcją dla wielu klientów.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/xiaomi-liderem-rynku-smartfonow-w-polsce-oraz-europie-srodkowo-wschodniej

Tagi: Apple huawei samsung smartfony xiaomi