Klasyczny Xbox trafi do sprzedaży? Twórca konsoli zamierza skontaktować się z Philem Spencerem

News
1852V
Klasyczny Xbox trafi do sprzedaży? Twórca konsoli zamierza skontaktować się z Philem Spencerem
Kajetan Węsierski | 07.02.2021, 14:30

Seamus Blackley to twórca i projektant oryginalnego Xboksa, a wiele wskazuje na to, że na fali zainteresowania grami retro, chciałby przywrócić go do sprzedaży.

W ostatnim czasie w świecie Xboksa działo się naprawdę sporo. Wczoraj poznaliśmy bardzo długą listę tytułów, które pojawią się w nadchodzących dniach, a nieco wcześniej byliśmy świadkami interesującego porównania z Control Ultimate Edition, które pokazało przewagę nowej generacji Microsoftu w jednym z elementów. Choć więc od premiery next-genów minęły prawie trzy miesiące, wciąż nie ma miejsca na nudę w branży.

Teraz pojawiła się szczególnie ciekawa informacja, która wypłynęła poprzez wpis na Twitterze ze strony Seamusa Blackleya - twórcy i głównego projektanta oryginalnego Xboksa. Ten spytał kilka dni temu fanów, czy ci byliby zainteresowani klasycznym Xboksem (bazującym na prototypowym modelu 2000), który umożliwiałby odpalanie oryginalnych gier. Zainteresowanie było tak duże, że już kilka dni później pojawił się kolejny wpis:

Hej wszystkim - zanim zdenerwuję Phila - jestem podekscytowany tym pomysłem. Chciałem sprawdzić, czy ludzie również nadal są podekscytowani naszym starym projektem. Jestem pod wrażeniem reakcji. Być może jest to możliwe, choć to bardzo trudne. Czasem efekt jest jednak warty wysiłku.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo dobrze, ale bez wątpienia wciąż można traktować całą wiadomość jako swego rodzaju sferę marzeń. Nadzieja umiera jednak ostatnia, a wracająca moda na gry retro może tylko działać na korzyść ewentualnego pomysłu. Jak Wy zapatrujecie się na taki plan? Wierzycie w jego realizację i bylibyście potencjalnie zainteresowani?

 

 

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/02/og_xbox_creator_amazed_by_response_to_classic_console_says_it_might_be_possible

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper