Gracze z PS5 i PS4 chętnie wydają pieniądze na mikrotransakcje oraz DLC. Sony potwierdza wyśmienite wyniki

News
1232V
Gracze z PS5 i PS4 chętnie wydają pieniądze na mikrotransakcje oraz DLC. Sony potwierdza wyśmienite wyniki
Wojciech Gruszczyk | 03.02.2021, 18:36

Jeszcze kilka lat temu gracze głośno narzekali na mikrotransakcje oraz DLC, ale w ostatnim czasie sytuacja znacząco się zmieniła. Jak się okazuje – posiadacze PS4 i PS5 bardzo chętnie wydają pieniądze na między innymi cyfrowe dodatki.

Sony przedstawiło dzisiaj raport finansowy, który potwierdza świetne rezultaty wygenerowane przez japońską korporację, ale okazuje się, że producent bardzo dobrze zarabia nie tylko dzięki sprzedaży konsol oraz gier first-party.

29% wszystkich przychodów Sony pochodzi z DLC, rozszerzeń oraz mikrotransakcji. Jak się okazuje – gracze coraz chętniej wydają pieniądze na takie produkty (+47% lepszy wynik rok do roku) i japoński producent wygenerował dzięki tej formie biznesu około 2,45 mld dolarów.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Sony zarobiło więcej na mikrotransakcjach kupowanych przez PlayStation Store niż przez sprzedaż gier z fizycznej oraz cyfrowej dystrybucji.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Sony zgarnia 30% ze wszystkich transakcji wykonywanych przez PlayStation Store, więc jeśli gracze kupują przykładowo monety do FIFA Ultimate Team, to korporacja również może liczyć na swój udział w zyskach EA.

Warto przypomnieć, że Sony robi wszystko, by PlayStation 5 jak najszybciej wróciło do sprzedaży.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-reveals-microtransactions-were-a-big-revenue-driver-for-playstation-business-across-ps5-ps4/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych