Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 06.05.2012 23:46
Nad czym myśli David Jaffe?
717V

Nad czym myśli David Jaffe?

Davida znają wszyscy - to on stworzył Kratosa, dając tym samym początek jednej z najmocniejszych marek w bibliotece PlayStation. Choć twórca opuścił niedawno Eat Sleep Play, gdzie zmajstrował Twisted Metal, nie zamierza odpuścić rynkowi gier wideo, a w jego głowie kołaczą się pomysły na nową grę. 

xxxxx

 

W wywiadzie udzielonym serwisowi IGN, Jaffe wspomniał o tym, że jest wielkim fanem strzelanin z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo swojej sympatii do FPS-ów, twórca jest świadom pewnego typu letargu, z którym zmaga się szalenie popularny segment rynku:

 

"Uwielbiam ten gatunek, ale czuję że pozwolił on sobie na trochę - cóż, w sumie bardzo wiele - stagnacji w swoim obrębie."

 

David mam masę pomysłów, ale zdecydował się obrać konkretny cel i skrępować nieco swoją wyobraźnię poprzez skupienie się na kilku gatunkach. Jak to wygląda na chwilę obecną?

 

"W jednej grze jest spluwa i ją trzymasz. Dalej mamy masę rzeczy, o których mogę prawić długie kazania i zapewniać o tym, że jestem całkowicie pochłonięty myśleniem o nich, jeżeli okaże się, iż gra o której stworzeniu myślimy zawierała będzie pistolet i osobę, która go trzyma."

 

No tak, tęga rozkmina z gatunku "Stocka zapijałem Krupnikiem", króra zarazem jest czytelnym znakiem krzyczącym - "powiemy światu o naszym projekcie wtedy, gdy będziemy tego chcieli." Grzecznie poczekamy Jaffe.

Tagi: David Jaffe eat sleep play twisted metal