Iza Łęcka Iza Łęcka 26.01.2021 07:00
Star Wars Battlefront 2 Wielkie zainteresowanie
3009V

Star Wars Battlefront 2 z gigantycznym zainteresowaniem. EA podaje liczbę darmowych pobrań

Electronic Arts pochwaliło się liczbą graczy, którzy zdecydowali się za darmo pobrać Star Wars Battlefont 2. Gra DICE stała się prawdziwym hitem platformy, a użytkownicy nie tylko pobudzili ruch na serwerach, ale i stali się sporym wyzwaniem dla deweloperów.

Jak bumerang powracają plotki dotyczące Star Wars Battlefront 3, jednak DICE oraz Electronic Arts nie komentują sprawy. W związku z ostatnią akcją Epic Games wydawca wskazał, jak ogromnym zainteresowaniem cieszył się darmowy Battlefront.

W dniach od 14 do 21 stycznia Star Wars Battlefront 2 był dostępny za darmo, a z promocji skorzystało ponad 19 mln graczy. Na serwerach na pewno nie zabraknie chętnych do strzelania, co stanowić może okazałą bazę potencjalnych klientów, którzy byliby skłonni do sięgnięcia po kontynuację.

Star Wars Battlefront 2 nie jest już rozwijany, choć DICE przez wiele miesięcy od premiery znacząco pracowało nad strzelanką, dodając nową zawartość, a co najważniejsze, twórcy usunęli nietrafione systemy związane z mikrotransakcjami. W związku ze sporym napływem użytkowników na serwerach, wydawca informował o tymczasowych problemach, które były rozwiązane dzięki zwiększeniu możliwości serwerów.

W ofercie Epic Games pojawiło się specjalne wydanie, które zawierało wszystkie wcześniej przygotowane elementy do personalizacji. Pozostaje mieć nadzieję, że amerykański gigant branży wykorzysta ten wynik i w przyszłości zaprosi nas na Star Wars Battlefront 3.

Warto dodać, że Electronic Arts rozwija kilka projektów w uniwersum Gwiezdnych wojen, jednak ostatnio straciło wyłączność na IP. Ubisoft potwierdził opracowanie nowej gry w świecie Star Wars.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/star-wars-battlefront-ii-topped-19-million-free-downloads-on-epic-games-store/

Tagi: DICE Electronic Arts Star Wars: Battlefront II (2017)