Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2021 11:13
REVillage
1283V

Resident Evil Village. Demo ujawnia zarys fabuły i rzuca światło na to, kim jest (wampirzyca) Alcina

Do sieci trafił najprawdopodobniejszy scenariusz gry Resident Evil Village, który wyjaśnia, kim może być antagonista z zamku Dimitrescu.

W tym tygodniu Capcom udostępnił wersję demonstracyjną gry Resident Evil Village. Miałem okazję ją przetestować, a moją opinię nt. demka przeczytacie po kliknięciu tutaj.

W trakcie zwiedzania posiadłości należącej do bardzo wysokiej wampirzycy, którą mogliśmy zauważyć już na materiałach promocyjnych, natknąłem się na wiele notatek, które świetnie uzupełniały wiedzę o świecie tytułu. Jednakże nie udało mi się odkryć niektórych szczegółów, o których zaraz wspomnę (dzięki wpisowi brytyjskiego Eurogamera). Zdradzają one zarys fabuły Resident Evil Village i wyjaśniają, kim jest nasza przeciwniczka.

Na samym początku warto wspomnieć, że Resident Evil Village będzie bardzo obszerny - twórcy zaoferują aż cztery lokacje, między którymi będziemy mogli podróżować. Jest to zamek Dimitrescu, dom Heisenberga, dom Beneviento i dom Moreau. W tym pierwszym miejscu rządzi oczywiście ww. wampirzyca oraz jej trzy córki (jedna z nich ma na imię Daniela), którym ciągle towarzyszą owady. Jedną z nich spotykamy nawet na holu za sprawą demka Maiden.

Przed zmienieniem się w wampira, Alcina Dimitrescu oraz jej pociechy, w latach 50., zajmowały się produkcją wina w zamku. Jedna z notatek mówi nam, iż bohaterki "wzbogacały intensywność smaku wina", więc bardzo możliwe, że w pewnym momencie spróbowały nieprzetestowanego eksperymentu i stały się tym, kim widzimy. 

Istnieje także teoria, że wampirzyca i jej córki w pewnym momencie przeszły na stronę bardzo dobrze nam znanej korporacji Umbrella. Oglądając przedwczorajszy zwiastun nowego Residenta możemy zauważyć przeciwniczkę rozmawiającą z tajemniczą Matką Mirandą, przeglądając się w lustrze... a przecież rzeczy nie mogą się odbijać. Błąd Capcomu czy też specjalna zagrywka?

A kim może być owa Miranda? Tego do końca nie wiemy, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że kimś ważniejszym niż sama Alcina Dimitrescu, skoro "wampirzyca" musi składać jej raporty nt. wsi (w trakcie trailera mówi o tym, że Ethan Winters uciekł z domu Heisenberga). Być może Miranda to właśnie osoba z Umbrelli, a Pani zamku to tyrant?

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-01-23-ps5-resident-evil-village-maiden-demo-helps-fans-piece-together-the-tall-vampire-ladys-backstory

Tagi: bohaterzy Capcom fabuła Resident Evil Village