Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.01.2021 16:15
Jack ME2
1250V

Mass Effect 2 a orientacja Jack. BioWare wprowadzało sporo zmian, aby przypodobać się społeczności

Jeden z twórców Mass Effect 2 oznajmił, że Jack początkowo miała być biseksualna, ale jej orientację zmieniono w później fazie rozwoju gry. Powód? BioWare nie chciało być krytykowane przez społeczność, tak jak było to w przypadku Liary.

Nie ulega wątpliwości, że romanse w trylogii Mass Effect odgrywały sporą rolę. Ba, niejednokrotnie zetknąłem się ze stwierdzeniem, że niektóre osoby kosmiczną przygodę Sheparda chcą przeżyć jeszcze kilkukrotnie nie ze względu na podjęcie innych wyborów w fabule głównej, a przez ciekawość, jak potoczy się życie Sheparda wiążąc się z tą, a nie inną postacią.

Jak dobrze pamiętają najwięksi fani najpopularniejszej marki BioWare - jedną z postaci, do której można było się zbliżyć, jest Jack. Jej romans jest dostępny tylko grając męską wersją Sheparda, co może wydawać się lekko dziwne zważywszy na to, jak często kobieta opowiada o swoich gorących wybrykach nie tylko z mężczyznami, ale również z kobietami. 

Jeden z pisarzy odpowiadających za kreowanie bohaterów w Mass Effect 2, Brian Kindregan, oznajmił, że Jack pierwotnie miała być biseksualna, a zmienienie jej orientacji zapadło w późnej fazie rozwoju gry. Jaki był powód tejże zmiany? Według Kindregana - BioWare nie chciało być krytykowane za tę decyzję przez rozmaitych odbiorców (w tym również stację Fox News, która wywołała spore zamieszenie wokół orientacji Jack), tak jak miało to miejsce w przypadku Liary w pierwszej części trylogii.

Warto przypomnieć, że kanadyjscy deweloperzy zapowiedzieli pod koniec zeszłego roku Mass Effect 4. Według moich domysłów, może być on połączony nie tylko z trylogią Sheparda, ale także historią rodzeństwa Ryderów.

Źródło: https://www.vg247.com/2021/01/22/mass-effect-2-relationships/

Tagi: BioWare Electronic Arts Jack Mass Effect 2 romanse