Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.01.2021 10:30
id Software nowa gra na VR
555V

id Software pracuje nad brutalną grą na VR? Nowy projekt zarejestrowano pod nazwą Project 2021A

Wygląd na to, że id Software zamierza pójść w stronę wirtualnej rzeczywistości. W Australii sklasyfikowano właśnie nowy projekt studia.

Jeśli wierzyć doniesieniom, ekipa z id Software ma ostatnio ręce pełne roboty. Twórcy odpowiedzialni między innymi za wydanego w ubiegłym roku Doom Eternal (który ma doczekać się aktualizacji na PS5/XSX) cały czas tworzą i testują nowe możliwości. Niedawno dostaliśmy przecież wersję gry na Nintendo Switch - ta została przyjęta naprawdę cieplutko.

Jak jednak wynika z najnowszych informacji - nie jest to jedyny projekt, który w ostatnich miesiącach zawracał głowę załodze z id Software! W Australii sklasyfikowano właśnie zupełnie nową pozycję od rzeczonego studia, który kryje się pod roboczą nazwą "Project 2021A". Co w niej wyjątkowego? Otóż jest tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości! To bardzo szybko przykuło uwagę fanów.

I nie jest to bynajmniej jedyna informacja, którą możemy wyciągnąć z wniosku klasyfikacyjnego. Jak bowiem zostało zapisane - projekt przeznaczony jest dla odbiorców powyżej osiemnastego roku życia i nie zabraknie bardzo brutalnych elementów związanych z przemocą. Co więcej - wiele wskazuje na to, że dostaniemy dostęp do interaktywności online. Brzmi to naprawdę interesująco, a najczęściej powtarzanym przypuszczeniem w Sieci jest obecnie Doom Eternal VR! Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Project 2021A od id Software

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/id-software-is-working-on-a-vr-game-codenamed-project-2021a/

Tagi: Bethesda doom Doom Eternal gry id Software vr