Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.01.2021 17:30
The Last of Us 2 Joel
3514V

W The Last of Us 2 nie można zniszczyć PS3 i PS Vity z powodów licencji

W The Last of Us 2 możecie natrafić na dwie konsole Sony, ale obu urządzeń nie możemy zniszczyć. Według najnowszych informacji – nie jest to wymysł deweloperów z Naughty Dog, a konkretne restrykcje związane z licencją.

Jedną z pamiętnych scen w The Last of Us Part II jest moment, gdy Ellie napotyka na dziewczynę, która gra na PlayStation Vicie. To jednak nie jedyny sprzęt Sony, który można znaleźć w produkcji, ponieważ deweloperzy wrzucili do świata także PlayStation 3.

Urządzeń tak naprawdę nie możemy zniszczyć, co nie jest pomysłem Naughty Dog. Według najnowszych informacji – gracze nie mogą strzelić do sprzętów, ponieważ deweloperzy musieli zwracać uwagę na licencję.

Już wcześniej Neil Druckmann podczas rozmowy z Kinda Funny Spoilercast potwierdził, że Naughty Dog nie mogło uszkodzić ekranu PlayStation Vity i właśnie z tego powodu sprzęt działa nawet po upadku. Z podobnym problemem zmierzyli się twórcy w przypadku PS3, które również jest niezniszczalne.

Jest to bez wątpienia ciekawa sytuacja, która pokazuje, że deweloperzy podczas kreowania wielkich tytułów muszą zwracać uwagę na najdrobniejsze elementy.

Źródło: https://www.psu.com/news/the-last-of-us-part-2s-ps-vita-and-ps3-cant-be-damaged-or-shot-due-to-licensing-rules/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II