Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2021 08:17
Geforce RTX NVIDIA
1298V

NVIDIA i AMD szybko nie dostarczą oczekiwanych GPU. Gracze muszą zaczekać na RTX-y i Radeony

Od zeszłego roku część graczy czeka na możliwość zakupu najnowszych kart graficznych, tymczasem według ostatnich informacji, nie powinni oni spodziewać się szybkiego dostarczenia do sklepów wielu wyczekiwanych egzemplarzy. NVIDIA i AMD pracują nad sprzętami, jednak obie firmy potrzebują więcej czasu.

W zeszłym roku zadebiutowała nowa generacja kart graficznych, ale podobnie jak w przypadku PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, producenci nie zdążyli przygotować oczekiwanej liczby urządzeń. Premiera zainteresowała wielu użytkowników komputerów osobistych, którzy czekają na lepsze czasy, by nabyć sprzęt. Wiele jednak wskazuje na to, że podzespoły szybko nie wrócą na półki sklepowe.

Colette Kress, EVP i dyrektor finansowy firmy NVIDIA, na konferencji J.P. Morgan Tech/Auto Forum potwierdziła, że wysokie zapotrzebowanie na GPU utrzymuje się od dłuższego czasu. Według wiedzy przedstawicieli korporacji nie powinniśmy liczyć na poprawę dostępności do końca pierwszego kwartału (31 marca) 2021 roku. Sytuacja może zmienić się od kwietnia, choć pracownica NVIDIA podkreśla, że „zdolności produkcyjne nie są w stanie nadążyć za tym ogólnym, silnym popytem”.

Z podobnymi problemami mierzy się AMD, które będzie „starało się” sprzedawać jak najwięcej kart graficznych dzięki swojej stronie, by gracze nie musieli przepłacać na aukcjach. Producent planuje dostarczyć urządzenia do „jak największej liczby” klientów jeszcze w tym kwartale, jednak również w tym wypadku nie uzyskaliśmy szczegółowych informacji o dostępności.

Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach ujawniono GeForce RTX 3060 Ti.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77369/sorry-but-gpus-are-going-to-be-hard-buy-until-at-least-april-2021/index.html

Tagi: AMD GeForce NVIDIA radeon