Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2021 18:55
Cyberpunk 2077 V mural Brazylia
3202V

Cyberpunk 2077 z nielegalnym muralem w Brazylii? CD Projekt RED zapłaci grzywnę

W Brazylii miał pojawić się nielegalny mural Cyberpunka 2077, przez który CD Projekt RED lub firma odpowiedzialna za promocję gry w tym kraju, będzie musiała zapłacić grzywnę. Na ścianie jednego z budynków pojawił się wielki V.

Cyberpunk 2077 był promowany na całym świecie i nawet w Sao Paulo pojawił się wielki mural prezentujący głównego bohatera nowej gry CD Projekt RED. Jak się jednak okazuje – lokalne prawo zabrania tworzenia takich projektów oraz reklam ulicznych.

Według brazylijskiej redakcji Start, w Sao Paulo pojawił się wielki malunek z Cyberpunka 2077 i sprawą zainteresowali się lokalni dziennikarze. Gdy sprawa została nagłośniona, miasto nałożyło na dewelopera grzywnę w wysokości 78 500 dolarów.

Jak się okazuje, Sao Paulo zadbało o prawo nazwane „czystym miastem”, które zakazuje reklam zewnętrznych i miało znacząco poprawić wygląd miasta. Aktualnie CD Projekt RED nie skomentował wiadomości. Warto jednak podkreślić, że miasto promowało projekt na Twitterze.

Sytuacja jest na pewno interesująca, ponieważ ktoś zgodził się na przygotowanie wielkiego malowidła na budynku, pewnie otrzymał za to pieniądze, następnie osoby wykonały rysunek, a dopiero później zgłoszono sprawę i teraz trzeba będzie zapłacić grzywnę.

Źródło: https://www.psu.com/news/cd-projekt-red-reportedly-broke-a-street-art-law-in-sao-paulo-with-cyberpunk-2077-mural-and-got-fined-75000/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077