Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.01.2021 11:30
THQ Nordic znane IP
972V

THQ Nordic skupi się na grach na licencji. Zapalnikiem decyzji okazał się sukces nowej produkcji o SpongeBobie

Wygląda na to, że wydawcy z THQ Nordic zamierzają skoncentrować się na przenoszeniu do świata gier znanych i głośnych marek.

Obecny czas jest dla ekipy z THQ Nordic niezwykle ciekawy. Jeszcze w tym roku powinniśmy dostać przecież wyczekiwaną grę Biomutant. W ubiegłym roku wypuścili stosunkowo mały projekt, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated, który, choć był zaledwie odświeżeniem, został niezwykle ciepło przyjęty przez fanów (ostatnio doczekał się nawet mobilnej wersji).

Teraz wiele wskazuje na to, że sukces rzeczonego tytułu był tak dużo, iż THQ Nordic zamierza skupić się właśnie na temu podobnych - mowa o grach z segmentu AA, które oparte będą o znane i lubiane marki. Tak wynika ze słów szefa studia, Klemesa Kreuzera. CEO wierzy, że an rynku jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu projekty. Twierdzi, że są one wręcz nieśmiertelne:

Myślę, że gatunek platformówek przygodowych w 3D jest nieśmiertelny. Może nie był to główny temat przez ostatnie kilka lat, ale są to jedne z najprzyjemniejszych gier, jakie można mieć po prostu siedząc w domu na kanapie, grając przez 20 minut lub dwie godziny. Mamy natychmiastowy dostęp i to świetną zabawę. O to właśnie chodzi w grach, dostarczaniu rozrywki ludziom.

Trzeba przyznać, że w słowach pana Kreuzera jest sporo racji - najlepszym przykładem jest to, jaką nieśmiertelnością cieszy się choćby seria Mario. Jeśli kolejne projekty gier platformowych zaoferują nam podobną jakość, jak właśnie wspomniany SpongeBob, można liczyć na naprawdę ciekawe projekty.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/01/07/thq-nordic-licensed-ips/

Tagi: Purple Lamp Studios SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated THQ Nordic