Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2021 19:27
Wiedźmin Netflix
1370V

Netflix podwyższa ceny abonamentów w Wielkiej Brytanii. Kolejni klienci zapłacą więcej

Netflix nie zwalnia i ma duże plany dotyczące kolejnego rynku, ale za to wszystko trzeba zapłacić. Od zeszłego roku użytkownicy z między innymi Stanów Zjednoczonych płacą więcej, a teraz nadszedł czas na mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Netflix podobno ma wydać rekordową sumę na przygotowanie nowych treści w 2021 roku, więc platforma postanowiła kolejny raz podwyższyć ceny abonamentów. Aktualnie zmiany nie dosięgły jeszcze mieszkańców Polski, ale Brytyjczycy, którzy chcą oglądać seriale, filmy oraz dokumenty z serwerów giganta muszą szykować więcej pieniędzy na SVOD.

Netflix postanowił zmienić ceny dwóch abonamentów – możliwość oglądania zawartości na dwóch ekranach będzie teraz kosztować 9,99 funtów (wcześniej 8,99 funtów), a za pakiet premium użytkownicy zapłacą aż 13,99 funtów (wcześniej 11,99 funtów). Jedynie opcja podstawowa (1 ekran) pozostanie bez zmian.

Netflix w opublikowanym komunikacie potwierdził, że podwyżki są potrzebne, ponieważ korporacja zamierza inwestować więcej pieniędzy w oryginalne produkcje we współpracy z brytyjskimi twórcami i całym przemysłem z Wielkiej Brytanii. Firma planuje wydać w następnych 12 miesiącach aż 763 mln funtów na lokalne treści.

Warto dodać, że to polski film był najpopularniejszą produkcją platformy w 2020 roku.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-podnosi-ceny-dlaczego-w-wielkiej-brytanii

Tagi: cena svod netflix netflix cena