Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2021 13:35
Path of Exile 2
489V

Path of Exile 2 dopiero w 2022 roku? Deweloper Grinding Gear Games informuje o aktualnym stanie gry

Jeżeli zatopiliście się w fantastycznym świecie Path of Exile i nie możecie się doczekać kontynuacji, donosimy, że będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Twórcy potrzebują znacznie więcej czasu na dopracowanie sequela.

Pandemiczna rzeczywistość nie oszczędza nikogo – z tego powodu trudności napotyka również Grinding Gear Games. Pomimo intensywnych prac nad Path of Exile 2, twórcy musieli nieco zwolnić, poświęcając sporo uwagi pierwszej odsłonie znakomicie przyjętego action-RPG i wypuszczając kolejne aktualizacje. W zeszłym roku przełożona została beta gry.

W ostatniej rozmowie z przedstawicielem ekipy poznaliśmy nieco więcej szczegółów dotyczących przebiegu prac. Chris Wilson uchylił rąbka tajemnicy, potwierdzając, że na sequel gry przyjdzie nam jeszcze zaczekać, prace bowiem nieco się opóźniają i nie przebiegają dokładnie tak, jak zespół by sobie tego życzył. Głównym powodem jest pandemia COVID-19 oraz dalszy, intensywny rozwój Path of Exile, który w 2020 roku cieszył się sporym zainteresowaniem graczy:

„To głównie dlatego, że nadal pracujemy nad normalnymi rozszerzeniami, nie pozwolimy, aby problemy miały wpływ na dotychczasowe działanie gry, więc musieliśmy ściągnąć z powrotem deweloperów pracujących w ostatnim roku nad Path of Exile 2. To było w porządku, bo było mnóstwo pracy, ale oznaczało, że wszystko się rozjechało, a praca nad sequelem odbywała się za kulisami”.

Wilson nie ukrywa, że kłopotliwe stało się również zamknięcie granic Nowej Zelandii, co uniemożliwiło wzmocnienie zespołu specjalistami z zagranicy. Zapowiada się jednak, że w 2021 roku gracze będą systematycznie informowani o efektach prac. Deweloperzy nie chcą niczego ukrywać i planują szczerą komunikację ze swoimi sympatykami.

„ (…) w zeszłym roku, Path of Exile miało swój najlepszy czas i widzimy, że rok 2021 będzie jeszcze lepszy. Zależy nam na wydaniu sequela, ponieważ już złożyliśmy tę obietnicę graczom, więc planujemy bardzo przejrzyście podejść do pokazania gry w tym roku. Naprawdę nie widzimy wartości w ukrywaniu tego, co mamy, dlatego chcemy zapewnić graczy, że idzie nam dobrze."

Grinding Gear Games planuje pod koniec roku wskazać datę premiery Path of Exile 2.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/path-of-exile-developer-gives-an-update-on-the-sequel/1100-6486017/

Tagi: Grinding Gear Games Path of Exile 2 premiera gry