Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2021 21:17
Xbox x Bethesda
935V

Microsoft idealnym partnerem dla Bethesdy. Twórca Dishonored chwali decyzję szefów

Microsoft w następnych tygodniach powinien zakończyć przejmowanie Bethesdy i korporacja będzie mogła oficjalnie powitać nowe zespoły w swoich szeregach. W sprawie najbliższych miesięcy wypowiedział się twórca Dishonored, który nie ukrywa – jego firma nie mogła trafić pod lepsze skrzydła.

Microsoft ogłosił chęć kupienia Bethesdy już kilka miesięcy temu, ale cała transakcja ma zostać zaakceptowana dopiero na początku 2021 roku. Szefowie amerykańskiej korporacji szykują się do powitania nowych zespołów, ale już teraz pojawiają się bardzo pozytywne informacje dotyczące relacji deweloperów z przyszłym właścicielem.

Harvey Smith (twórca serii Dishonored) podczas ostatniego wywiadu nie tylko wspomniało nowym projekcie, ale potwierdził również, że choć nie otrzymuje informacji dotyczących samego procesu przejęcia Bethesdy, to jednak jego firma nie mogła trafić w lepsze miejsce:

„Myślę, że proces ten wciąż się rozwija, nie mogę o nim wiele powiedzieć, ponieważ ja też niewiele wiem. Powiedziałbym, że do tej pory w Arkane nie było żadnych zmian, ale gdybym miał wyobrazić sobie idealnego partnera, myśląc o wszystkich wydawnictwach i ludziach, których znam i dla nich pracują, byłoby bardzo, bardzo trudno znaleźć lepszego partnera dla Bethesdy niż Microsoft. Pasują idealnie”.

Trzeba przypomnieć, że kolejne zespoły przejmowane przez Microsoft aktualnie zawsze chwaliły relację z gigantem z Redmond. Firma nie tylko inwestuje w przejęcie firm, ale jednocześnie wkłada spore pieniądze w rozwój zespołów – z tego powodu deweloperzy mogą jednocześnie pracować nawet nad kilkoma tytułami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/dishonored-and-deus-ex-lead-calls-xbox-a-perfect-fit-for-bethesda/

Tagi: arkane studios Bethesda Harvey Smith