Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.01.2021 10:30
iPhone składany
1108V

Apple szykuje składane iPhone'y? Dwa prototypy przeszły przez testy wytrzymałości

Wiele wskazuje na to, że Apple nie zamierza odpuścić sobie wejścia na rynek składanych smartfonów. Od kilku dni napływają liczne doniesienia, jakoby zdążyły już postać prototypy. 

Choć rok 2020 dla branży technologicznej był raczej średnio przyjazny, to Apple może zaliczyć go do całkiem udanych. Udało im się przekroczyć barierę dwóch miliardów wyceny rynkowej, a kolejne sprzęty (na czele z nową linią telefonów, iPhonami 12) są nabywane przez coraz większą liczbę użytkowników. Nie dziwi więc to, jak chętnie zapatrują się na przejmowanie kolejnych gałęzi rozwoju. 

Już tydzień temu pojawiły się informacje o produkcji samochodów, a teraz przyszła pora na kolejne - zdecydowanie bardziej przyziemne. Z najnowszych doniesień wynika, Apple testuje składane smartfony! Nie jest zaskoczeniem, iż w ostatnich miesiącach tego typu modele cieszyły się sporym zainteresowaniem. Weźmy na przykład Samsunga Galaxy Z Flip (który debiutował w Polsce) i Lenovo Moto RAZR. Urządzenia Gigantów z Cupertino również miałyby być oparte na dobrze znanym mechanizmie zawiasowym.

Jak poinformował tajwański serwis Economic Daily News, oba modele smartfonów przeszły testy wytrzymałościowe w fabryce Foxconn w Shenzhen w Chinach. I choć wiadomość ta może zaskakiwać, należy podkreślić, że podobne informacje pojawiały się już jakiś czas temu - przeróżni dziennikarze podawali przecieki o próbach stworzenia takich smartfonów przez Apple, a jeszcze w 2018 roku mogliśmy rzucić okiem na ciekawy patent. Będzie się działo! 

Źródło: https://wccftech.com/two-foldable-iphone-prototypes-pass-internal-tests-for-durability/

Tagi: Apple iPhone Samsung Galaxy Z Flip smartfon