Iza Łęcka Iza Łęcka 29.12.2020 10:04
Reggie Fils-Aime x Kanye West
823V

Kanye West i Kim Kardashian chcieli stworzyć grę wspólnie z Nintendo. Reggie Fils-Aime wspomina o problemie

Reggie Fils-Aime już od kilku lat nie jest prezesem amerykańskiego oddziału Nintendo, jednak nadal dzieli się kilkoma anegdotami związanymi z pełnieniem obowiązków na tym stanowisku. Były szef wspomniał ostatnio o niedoszłej współpracy Nintendo z Kanye Westem i Kim Kardashian.

Kanye West to bardzo charyzmatyczny i popularny muzyk, a przede wszystkim biznesmen, który kilka lat temu pracował nad grą poświęconą swojej umierającej matce czy też niezwykle negatywnie wypowiadał się o mikrotransakcjach w produkcjach skierowanych dla dzieci.

Okazuje się, że raper miał wielkie plany, by powołać do życia wspólnie z Nintendo grę własnego projektu. Kilka lat temu West pojawił się na E3 i spędził sporo czasu na stoisku japońskiej korporacji, rozmawiając z Shigeru Miyamoto. Następnie zaprosił Reggiego Fils-Aime'a na biznesowe spotkanie.

Przytaczając minione wydarzenie, były prezes Nintendo nie ukrywa, że został postawiony pod ścianą, a sytuacja nie była dla niego komfortowa. Na początku rozmów, Kanye West oraz jego żona, Kim Kardashian, mówili o eksperymentowaniu z grami i czekali na reakcje Fils-Aime'a. Po chwili amerykański raper zdecydowanie określił cel wizyty: „Chcę pracować z Nintendo”.

Przedstawiciel giganta branży wiedział, że w tamtym okresie Japończycy realizowali wiele różnych projektów i nie mogli sobie pozwolić na tego typu współpracę. Nie chcąc urazić wpływowego rozmówcy, próbował wyjaśnić, że Big N nie jest najlepszym partnerem:

„Powiedziałem mu: „Kanye, nie chcesz z nami pracować, bo jesteśmy twardzi, jesteśmy trudni [w interesach- przyp. red.]. Przede wszystkim naciskamy na jak najlepsze treści. Nie bylibyśmy typem partnera, z którym chciałbyś pracować”. A on patrzy na mnie i mówi: „Reggie, właśnie z tego powodu, jesteś dokładnie tym typem partnera, którego chcę!”

Podkreślając, że zespoły nie mają możliwości zrealizowania kolejnego projektu, wspólne stworzenie gry nie doszło do skutku. Pełną historię opowiedzianą przez Reggie Fils-Aime możecie wysłuchać na poniższym materiale.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/12/random_nintendo_had_to_politely_decline_the_chance_to_work_with_kanye_west_says_reggie

Tagi: Kanye West Kim Kardashian Nintendo nintendo switch Reggie Fils-Aime