Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.12.2020 23:49
Xiaomi Mi 11 bez ładowarki
2631V

Xiaomi Mi 11 bez ładowarki w zestawie. Firma rezygnuje ze sprzętu, choć wcześniej krytykowała za to Apple

Ostatnie miesiące zdecydowanie nie są dobre dla Xiaomi oraz samego ich wizerunku. Najnowsza informacja nie spodoba się fanom chińskiego sprzętu oraz polityki, jaką dotychczas się kierowali.

Xiaomi to bardzo ciekawa firma technologiczna, która bardzo szybko zajęła wysokie miejsca w globalnych rankingach. Wszystko za sprawą bardzo dobrego stosunkowo ceny do jakości. Chińscy giganci oferują przeróżne urządzenia "smart" w cenie znacznie niższej niż konkurencja. Na naszym rynku najlepiej radzą sobie ich Mi Bandy oraz liczne smartfony, które wydają.

Najnowsza informacja może jednak zostać bardzo negatywnie odebrana przez fanów ich sprzętu. Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu Xiaomi wysyłało zaczepki w stronę Apple, krytykując ich decyzję odnośnie do pozbycia się ładowarek z pudełek iPhone'ów 12? Cóż, teraz zdecydowali się dokładnie na ten sam ruch. Jak napisał CEO firmy, Lei Jun, na jednym z chińskich portali społecznych - Xiaomi Mi 11 nie będzie miał ładowarki w zestawie.

Powód? Jak napisał sam szef Xiaomi, chodzi o kwestie ochrony środowiska. Po decyzji fani firmy podzielili się na dwa stronnictwa. Jedni są oburzeniu działaniami firmy, która wcześniej kierowała się zupełnie innymi wartościami, a teraz dąży do tych, które krytykowała. Drudzy natomiast bronią decyzji, popierając to tym, że ładowarki do Mi 11 będą znacznie tańsze, niż te do  smartfonów od Apple. Jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Xiaomi Mi 11 bez ładowarki

Źródło: https://www.theverge.com/2020/12/26/22200610/xiaomi-ceo-phone-no-charger-mocking-apple-iphone

Tagi: apple smartfon Xiaomi ładowarka