Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2020 09:22
Cyberpunk 2077 Switch
2243V

Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch. Wszystko za sprawą chmury

Nintendo jeszcze oficjalnie nie zezwala na uruchomienie streamingowych platform na Nintendo Switchu, ale gdyby Japończycy wydali taką zgodę, to na pewno nie brakowałoby graczy, którzy ogrywaliby najnowsze hity na platformie Big N. Sprawdźcie prezentację Cyberpunka 2077 na hybrydowej konsoli.

Cyberpunk 2077 nie jest oficjalnie dostępny na Nintendo Switchu, ale tak jak wspomniałem we wstępie – aktualnie można włączyć produkcje dzięki między innymi Google Stadii. Nie zachęcamy do takich działań, ponieważ niezbędne jest w tym wypadku posiadanie specjalnej wersji systemu konsoli, ale jest to spora ciekawostka.

Nintendo Switch okazuje się idealną platformą do streamingu – do pełni szczęścia brakuje jedynie możliwości wrzucenia karty sim i ogrywania produkcji z chmury w terenie. YouTuber Nintendrew pokazał, że konsola Japończyków bardzo dobrze radzi sobie ze Stadią i podczas rozgrywki na małym ekranie otrzymał rozdzielczość 720p, a po podłączeniu konsoli do telewizora, produkcja działała w 1080p.

Trudno jednak powiedzieć czy Nintendo kiedykolwiek zgodzi się na zainstalowanie zewnętrznych aplikacji (Google Stadia, Xbox Game Pass lub GeForce NOW), ale na pewno byłoby to idealne rozwiązanie dla wielu graczy, którzy mają dobre łącze i ogrywają produkcje dzięki chmurze.

Warto jednak dodać, że aktualnie CD Projekt RED pracuje nad kolejnymi aktualizacjami do Cyberpunka 2077. Przeczytajcie nasze wrażenia z konsolowego wydania gry.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/cyberpunk-2077-is-playable-on-nintendo-switch-through-a-google-stadia-workaround/1100-6485717/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077