Iza Łęcka Iza Łęcka 18.12.2020 07:36
Fable Microsoft
905V

Fable zyskało scenarzystkę Control. Playground Games wciąż przygotowuje zespół z myślą o wielkiej grze

Wzmocnień ciąg dalszy – Playground Games po raz kolejny rozbudowuje zespół odpowiedzialny za przygotowanie Fable. Nad historią najnowszej przygody Microsoftu będzie pracować Anna Megill, która wcześniej prowadziła kadrę scenarzystów Control.

Playground Games posiada obecnie dwie okazałe ekipy, które opracowują nową Forzę Horizon oraz rozwijają nowe Fable. Tytuł w baśniowym świecie został zapowiedziany w lipcu tego roku, ale nie jest sekretem, że na pozycję będziemy musieli zaczekać nawet kilka lat.

Tymczasem możemy potwierdzić, że do studia pod banderą Microsoftu dołączyła Anna Megill, która posiada 16-letnie doświadczenie w branży i tworzyła scenariusze produkcji dla takich zespołów jak Airtight Games, Square Enix, Nintendo, Arkane Studios, ArenaNet, Remedy Entertainment czy też Ubisoftu. Jej ostatnim, „specjalnym projektem” było przygotowywanie tekstów do The Division, a wcześniej pełniła funkcję starszej scenarzystki Control, gdzie „prowadziła zespół scenarzystów przez cały cykl rozwoju narracji”.

Świat Microsoftu dla Anny Megill ma specjalne znaczenie – Fable zadebiutowało w momencie, gdy zaczynała pracę w przemyśle gier i był to pierwszy tytuł, który ogrywała już jako deweloper.

Jest to interesujący transfer, który może sprawić, że Fable otrzyma bardzo wciągającą i intrygującą historię. Dobry scenarzysta jest niezbędny przy kreowaniu RPG-a osadzonego w baśniowym uniwersum, gdzie opowieść odgrywać będzie istotną rolę. Jeżeli Playground Games planuje sprostać oczekiwaniom włodarzy giganta z Redmond oraz rzeszy fanów IP, musi zadbać o każdy detal.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-writer-behind-control-is-joining-the-fable-4-team/

Tagi: Fable (2022) Microsoft PlayGround Games