Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2020 18:43
The Game Awards
618V

The Game Awards z rekordową oglądalnością. 83% lepszy wynik względem ubiegłego roku

The Game Awards zanotowało gigantyczny sukces w 2020 roku. Geoff Keighley potwierdził oficjalne wyniki i zestawienie osiągów gali rozdania „growych Oscarów” robi wrażenie.

Na The Game Awards 2020 mogliśmy zobaczyć wiele świetnych gier i impreza prowadzona przez Geoffa Keighley'a ponownie nie zawiodła. Organizator właśnie podał najnowsze osiągi i ostatnie wydarzenie oglądało 83 mln graczy z całego świata! Jest to 83% lepszy wynik względem rezultatu z ubiegłego roku.

W jednym momencie galę oglądało ponad 8,3 mln widzów (2,63 mln zainteresowanych na Twitchu, czyli dwukrotnie lepszy rezultat od 2019 roku), czas oglądania wzrósł o ponad 129%, a jednocześnie wydarzenie było prezentowane przez ponad 9000 streamerów. TGA osiągnęło także 31% więcej reakcji na Twitterze (65% nowych autorów) i hasztag „#TheGameAwards” osiągnął 107% lepszy wynik.

Możemy mieć pewność, że to nie koniec przyjemności, ponieważ The Game Awards na pewno zostanie zorganizowane w przyszłym roku. Geoff Keighley zamierza ponownie nagrodzić najlepszych deweloperów oraz gry, a pewnie podczas jego show kolejny raz zobaczymy kilka ekscytujących „World Premiere”.

W zeszłym tygodniu ujawniono między innymi – Back4Blood oraz Evil West. Pełną listę zapowiedzi znajdziecie na PPE.

Źródło: Twitter: geoffkeighley

Tagi: Geoff Keighley The Game Awards wyniki