Iza Łęcka Iza Łęcka 16.12.2020 07:00
DOOM Zero
4154V

DOOM Zero dostępny za darmo. Bethesda rozwija DOOM i DOOM 2

Amerykański wydawca gier nie powiedział ostatniego słowa w przypadku rozwoju DOOM i DOOM 2. Twórcy zapowiedzieli DOOM Zero, który rozszerza starsze produkcje, a graczom pozwala zapoznać się z nowymi wyzwaniami.

Bethesda dba o klasyczne pozycje, a potwierdzeniem tych słów jest stworzenie DOOM Zero. Jest to zestaw zawartości przygotowanej przez deweloperów i społeczność, który w całości zostanie udostępniony za darmo. W grze znajdziecie 32 poziomy:

„Dzięki dodatkom możecie cieszyć się starannie wyselekcjonowanymi epizodami i megawadami do naszych reedycji DOOM-a (1993) i DOOM-a II! Dodatki można pobrać bezpłatnie poprzez menu główne i zyskać jeszcze więcej emocjonującej akcji z ponad 25 lat arcydzieł, tworzonych przez społeczność!”

Za sprawą DOOM Zero ekipa pragnie uczcić 25. rocznicę premiery DOOM 2. W dodatku opracowano rozbudowane lokacje pełne nowości: wrogów, bossów, dźwięków, muzyki i sprite'ów. Zespół zaimplementował również oryginalne pomysły – od rozgałęzionych ścieżek po wyzwania, które sprawią, że nawet doświadczeni Slayerzy będą musieli ruszyć głową.

DOOM Zero to aktualizacja, którą pobierzecie na PlayStation 4, Xboksa One, urządzenia mobilne oraz Nintendo Switcha, więc jeśli w ostatnim czasie powróciliście do ikonicznych tytułów Bethesdy, możecie pobrać zawartość poprzez menu gry.

Źródło: Twitter: bethesda

Tagi: Activision Bethesda Doom DOOM Zero id Software