Iza Łęcka Iza Łęcka 14.12.2020 11:04
Wiedźmin 4
3328V

Wiedźmin 4 może znajdować się w produkcji. CD Projekt RED potwierdza prace nad „czymś nowym”

CD Projekt RED w najbliższych miesiącach będzie skupiał się na naprawie oraz rozwoju Cyberpunka 2077, jednak nie wstrzymuje to zespołu przed kolejnym projektem. Część kadry rozmyśla już nad nową produkcją.

Przed polskim studiem wymagający okres, który nie zakończył się wraz z zeszłotygodniowym debiutem przygody w Night City. Twórcy muszą usprawnić Cyberpunka 2077, już na początku przyszłego roku planowane jest pojawienie się bezpłatnych DLC, a ekipa zapowiedziała także rozbudowane dodatki i pracuje nad sieciową produkcją w futurystycznym uniwersum.

Mimo szeregu obowiązków, podczas rozmowy z Business Insider Polska Adam Kiciński potwierdził, że CD Projekt RED nie zwalnia tempa, nie chce "tracić pary" i zajmuje się już nowym projektem:

„Damian Szymański: Jeden z analityków giełdowych kilka dni temu napisał, że obniża wycenę CD Projektu, gdyż obawia się, że po premierze gry zabraknie wam już pary. Słusznie? Co ma być obecnie siłą napędową firmy już po Cyberpunku?

Adam Kiciński: Oczywiście w tym momencie nie mogę zdradzić żadnego tytułu. Proszę jednak pamiętać, że największa część zespołu pracowała nad Cyberpunkiem i teraz zasługują na urlop. To, co mogę powiedzieć, to, że jeden z pierwszych teamów, który zaczyna pracę koncepcyjną, czyli osoby od tworzenia fabuły, już intensywnie myślą nad czymś nowym. Słowem, rzucamy się już na inne tematy, zasuwamy dalej i pary nam na pewno nie zabraknie. Pomysłów na nowe gry mamy znacznie więcej niż możliwości ich zrealizowania. W przyszłość patrzę z dużym optymizmem”.

Prezes CD Projektu wyraźnie podkreśla, że zespół zajmie się tworzeniem fabuły do produkcji, która jest czymś nowym. Jednocześnie zaznacza, że podejmowane są „inne tematy” oraz szereg współprac z rozmaitymi firmami.

Nie pozostaje tajemnicą, o czym wcześniej informował także sam Kiciński, że CD Projekt RED skupi się na rozwoju dwóch IP (Wiedźmin i Cyberpunk). Jeśli w najbliższym czasie deweloperzy mieliby podjąć się tematu odmiennego od Cyberpunk 2077, to możemy śmiało podejrzewać, że prawdopodobnie rozpoczynają się przygotowania do nowej przygody w świecie Andrzeja Sapkowskiego.

Zwracając uwagę na plany względem Cyberpunka, rozwijanie gry w uniwersum Wiedźmina wydaje się naturalnym, kolejnym krokiem w działalności zespołu.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/cyberpunk-2077-rekord-sprzedazy-osiagniety-wywiad-z-adamem-kicinskim-prezesem-cd/4tvd08h

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED wiedźmin Wiedźmin 4